| Emmyx3 a întrebat:

Care e cartea voastra preferata? Povestiti-o pe scurt! Funda raspunsul cel mai dragut cu cartea cea mai interesanta :3

Răspuns Câştigător
| Floryyna00 a răspuns:

Ingerul noptii de Becca Fitzpatrick, este o serie de 4 carti formidabile care- ti descriu viata Norei o adolescenta cuminte si cu temele la zi care fara voia ei este dintr- un neam nefilim ( corcituri intre oameni si ingeri), aceasta face prostia de- a se indragosti de un inger cazut pe nume Patch. Intre ei se leaga o frumoasa poveste de dragoste, plina de umor si suspans, dar nu lipseste nici actiune monotona care porneste de la legaturile Norei cu un anumit nefilim. Eu una ti- o recomand, este cea mai frumoasa serie intalnita pana acun! Funda?hee hee

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Zece negri mitite" - Agatha Christie.
10 persoane ajung pe Insula Negrului si treptat fiecare moare. Pe insula nu se mai afla nimeni in afara de cei 10? Cine e criminalul?

| UnleashedPsycho a răspuns:

Pădurea norvegiană de Haruki Murakami
Acţiunea se petrece în Japonia, personajul principal este un student la o facultate nu prea serioasă din Tokyo care relatează viaţa lui din momentul în care prietenul său cel mai bun moare. Nu o carte chiar atât de tristă. Are un aer sumbru, dar descrie viaţa de facultate şi nu toată lumea intră în depresie din cauza stresului în perioada aia. Sunt momente în care râzi citind, pasaje erotice, descrieri relaxante.
E o carte care merită savurată. Eu am citit-o prima dată într-un ritm puţin mai lent, iar apoi am reuşit să o termin în 6-7 ore de lectură neîntreruptă. Făcusem schimb cu o altă carte de Murakami, dar sigur o să mi-o cumpăr. Alături de altele, bineînţeles.

| Bøøgey a răspuns:

Imi place c-o spui de parca te lauzi.

| duggy a răspuns:

Jocurile Foamei de Suzanne Collins, filmele sunt de suprafata, cartile sunt ceea ce conteaza, sunt extrem de bune, merita citite.