| Bøøgey a întrebat:

Carti cu criminali in serie?

3 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Tăcerea Mieilor- Thomas Harris‎
Călătorul- John Twelve Hawks‎.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Darkly dreaming Dexter-Jeff Lindsay(cartea care a stat la baza serialului ''Dexter'')

Mana dreapta a diavolului-Dennis McShade

Razbunatorul-Edgar Wallace

| lavi54 a răspuns:

1.Paienjenisul terorii, Suflete pierdute, Fiorul mortii-Lisa Jackson(sau orice alte carti scrise de ea)
2. Al 5-lea calaret, 4 iulie, A 6-a tinta -James Patterson
3.Cazul Louise Laboine, Maigret se teme, Maigret si mortul, Spinzuratul de la Saint-Pholien, Raspantia mortii -Georges Simenon( sau cartile Agathei Christie)
Si sunt multe altele la fel de bune. Uite aici un site daca mai vrei sa cauti:
http://cartionline.org/beletristica/romane-politiste
Sper ca te-am ajutat... :)