| anonim_4396 a întrebat:

Merita citita Biblia?

5 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Are aproape 2000 de ani ca intreg, multe din cartile continute de ea fiind mult mai vechi de atat. A continuat sa fie influenta in tot acest timp, in ciuda schimbarilor politice, sociale, culturale si tehnologice. In secunda asta, doua miliarde de oameni in lume se identifica ca fiind crestini si afirma, asadar, valoarea acesteia, nu doar la noi in tara sau la noi pe continent, ci in toata lumea.

Daca nici Biblia nu merita citita, atunci nu prea cred ca e ceva ce sa merite.

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil că da.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Tu meriti sa traiesti?

| ReddY25 a răspuns:

Bineînțeles

| CIVIC1 a răspuns:

Categoric DA, merita citită.