| Pacala_Lorena_1990 a întrebat:

Ce carti de dragoste imi propuneti? Dar sa fie foarte foarte frumoase! Dau funda la raspunsul cu cele mai multe carti folositoare!(as vrea sa imi spuneti niste carti care chiar ati vrea sa le recititi, sa fie frumoase!

Răspuns Câştigător
| Luminita235 a răspuns:

Eu iti propun urmatoarele carti care sper ca iti vor placea dar cel putin pe mine ma fac sa le recitesc :
1. Nu plange sub clar de luna de Heather Davis * o poveste de dragoste dintre o fata obisnuita si un varcolac)
Urmatorul volum este : Uneori sub clar de luna
2.Seria Vampirii din Morganville de Rachel Caine
3. Spulbera-ma de Tahereh Mafi ( O carte minunata in care este vorba despre o poveste de dragoste dintre o fata care nu poate atinge pe nimeni cu exceptia baiatului de care o sa ajunga sa se indragosteasca)
4.Sange Albastru de Melisa de la Cruz ( este vorba de o poveste de dragoste dintre doi vampiri )
5. Evernight de claudia Gray (vampir-om)
6. Dispozitivele infernale / Printul Mecanic de Cassabdra Clare ( o serie minunata pe care trebuie sa o citesti )
7. Academia vampirilor de Richelle Mead ( o seria absolut minunata pe care eu o recomand)
8.Paranormal de Kiersten White
9. Cercul Secret de L.J.Smith ( este vorba de vrajitori )
10. Shadow Falls / Nascuta la miezul noptii de C.C. Hunter ( O fata care poate vedea stafii si care iubeste doi baieti )
11. Creatura de Nely Cab ( e vorba de o fata care se indragosteste de un zeu, stiu ca suna ciudat dar e foarte faina cartea )
12. Eve de Anna Carrey ( O carte care mie mi-a placut foarte mult, are si volumul doi )
13. Sub aceeasi stea de John Green ( e vorba de doi adolescenti care se iubesc desi sufera de cancer si daca vei citit aceasta carte vei ramane impresionata si cu siguranta vei plange )
13. Naluca si Naucul de Stacey Kade ( stafie -om )
Toate aceste carti mi-au placut si contin exact ce ai cerut tu si oricand le-as reciti, sper sa alegi o serie ( cartile pe care ti le-am recomandat au mai multe volume ca sa stii ). Spor la citit!
P.S : Daca ai citit o carte sau intreaga serie te rog sa imi scrii un mesaj ca sa imi spui cum ti s-a parut cartea/seria

1 răspuns:
| Ioanaaaa72 a răspuns:

La rascruce de vanturi- Emily Bronte
Invitatie la vals- Mihail Drumes
Lorelei- Ionel Teodoreanu
Miatreyi-Mircea Eliade
Pe aripile vantului- Margaret Mitchell
Panza de paianjen-Cella Serghi
Scrisoare de dragoste-Mihail Drumes

sau:

seria Damnare- Lauren Kate
Sub aceeasi stea-John Green
Fluturi- Irina Binder