| Roxana6277 a întrebat:

Ce carti dragute stiti? De orice fel happy

Răspuns Câştigător
| papyterier a răspuns:

Pai daca esti de pana in 14 ani poti incerca sa citesti Jurnalul unui pusti ( are mai multe carti ) - este chiar interesant, Tabara de Louis Sachar -o carte foarte frumoasa, Copila stea de Jerry Spinelli - mi-a placut foarte mult, Fetita celei de a 6-a luni( are 4 volume) - este foarte captivanta - de Moony Witcher, Tunele -( cu mai multe volume cred ca tot 4) tot asa captivanta si foarte interesanta - de Roderick Gordon si Brian Williams. Sper sa iti placa ^_^

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Toate cartile lui Stephen King. Sunt tare dragalase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pianista de Elfriede Jelinek.

| ellaells a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult "Mirosul lumii" de Radhika Jha. Ti-o recomand happy

| sparky34 a răspuns:

Supa de pui pentru suflet
Vampiratii

| Florentina_7104 a răspuns:

Dragute in ce sens? Niste carti usoare de citit si mai pentru adolescenti sunt cele din colectia Cocktail de la Humanitas ca de exemplu:Caprice Crane-Vai, ce-am uitat!; Meg Cabot-Regina gafelor la New York; Alergand pe tocuri etc.
Insa eu te-as sfatui sa incerci sa citesti si cele de autori romani ca Mihail Drumes si iti recomand cu mare caldura Vlad Musatescu (Contratimp, Detectivul Conan Doi). Lectura placuta!

| Celeana a răspuns:

Eu am citit de curand Jocurile foamei. Daca vrei carti bune de citit, citeste romanele lui Jules Vernes... Sper ca te-am ajutat...

| teodora96_1369 a răspuns:

Bietul Ioanidie, Cartea nuntii, Enigma Otiliei, Scrinul Negru ( George Calinescu)
Concert din muzica de Bach, Drumul ascuns, Fecioarele despletite ( Hortensia Papadat-Bengescu)
Patul lui Procust, Ultima noapte de dragoste intaina noapte de razboi, Un om intre oameni ( Camil Petrescu)
Ciuleandra, ion, padurea Spanzuratilor, Prostii, Rascoala ( Liviu Rebreanu)
Fratii Jderi ( Mihail Sadoveanu)
Crima si pedeapsa, Fratii Karamazov ( Dostoievski)