| danyela18 a întrebat:

Ce imi recomandati sa citesc de Wiliam Shakespeare? Sa fie ceva frumos si interesant... (pentru o prezentare la Literatura Universala)

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

"Furtuna","Visul unei nopti de vara"-daca iti plac cele cu final fericit."Hamlet","Othello","Hamlet" si "Regele Lear" -tragedii. Mie acestea imi plac, in special ultima. Poti comenta mult pe tema tatalui si a celor trei fiice. E vorba de daruire, respect si iubire fata de un parinte.
Lectura placuta! happy

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

"Hamlet", insa depinde de ce consideri tu "frumos si interesant". Mie asta mi-a placut cel mai mult.

| rocket a răspuns:

Hamlet este foarte interesanta http://li.ro/lket

| TotulDespreTalesRunner a răspuns:

Romeo si Julieta.

| NoName000001 a răspuns:

„Romeo și Julieta". E interesantă povestea celor doi.

| ALoveHateRomance a răspuns:

Ai putea sa incerci "Imblanzirea scorpiei", mie una mi s-a parut cea mai interesanta scriere a lui Shakespeare. happy