| Lazar_Sandra_2003 a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a 8a anul 2017-2018?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Romana, mate, doua limbi straine (cele pe care le-ati studiat si in anii nateriori), latina, chimie, fizica, bio, optional calculatoare, istorie, geografie, muzica, desen, cultura civica, educatie tehnologica, sport, religie (daca parintii tai opteaza sa te inscrie la ora de religie, daca nu, nu), plus ora de dirigentie.

| EraserHead a răspuns:

Desigur.
Matematica
Romana
Chimie
Fizica
Engleza
Latina
Franceza
Ed.Fizica
Civica
Desen
Muzica
Tehnologie
Biologie
Istorie
Dirigentie.

Noua materie va fi Latina.

| Iwliaaa a răspuns:

Limba Franceză / Germană - 2 ore
Fizica - 2 ore
Chimie - 2 ore
Limba și Literatura Română - 5 ore
Matematică - 4 sau 5 ore depinde dacă la școală la tine T.I.C.-ul(Tehnologia Informațiilor și a Comunicațiilor) este materie opțională. Dacă este opțională vei face 5 ore de mate iar dacă este materie obligatorie vei face 4 ore de mate și una de T.I.C.
Educație Muzicală / Plastică - 1 oră, de exemplu săptămâna aceasta faci muzică, săptămâna viitoare faci desenul și tot așa.
Religie - 1 oră
Limba latina - 1 oră, materie nouă
Dirigenție - 1 oră dar aceasta nu este o materie, este o oră de discuții cu dirigintele
Limba engleză - 2 ore sau 4 ore depinde dacă clasa ta are intensiv engleză pe 5-8.
Educație tehnologică - 1 oră
Educație civică - 1 oră
Geografie - 2 ore
Biologie - 1 oră
Istorie - 2 ore
Educație fizică - 1 oră.