| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile cu vampiri? Va plac DA/Nu, de ce? Argumentati, va rog.

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Depinde.

Vampire Diaries/Twilight nu îmi prea plac, însă Interviu cu un vampir, da.

| anonim_4396 explică (pentru Furculingură):

Idem. Ai continuat seria? Eu am ajuns abia la Regina Damnatilor.

| Furculingură a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu... abia am terminat-o.hee hee

21 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Legat de vampiri am citit seria Vampirii Sudului.
Mi s-a părut destul de interesantă, și aș reciti cu mare drag fiecare volum.
Baftă.

| Rockart a răspuns:

Din ce am citit, numai primul volum din Academia vampirilor mi-a plăcut, sincer. Restul mi s-au părut mediocre, pentru copilaşi sub 14 anişori.

Ah, şi Casa nopţii mi s-a părut interesantă şi destul de originală, dar are şi asta o grămadă de minusuri.

| anonim_4396 explică (pentru Rockart):

Mie mi-a placut Casa noptii, mai puutin de Zoey. Care sunt minusurile big grin m-ai facut curioasa

| Rockart a răspuns (pentru anonim_4396):

Zoey e minusul, nici mie nu mi-a plăcut de ea. M-a terorizat pe tot parcursul seriei cu toată *perfecţiunea* ei şi, vai, cât de specială, frumoasă, iubită de toţi era, deşi era o târfă superficială, care o dădea în bară incontinuu. Mă rog, ar fi prea multe de spus. Am un notepad plin cu *ce urăsc la Zoey*. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Rockart):

laughing

| Aberdeen a răspuns:

Depinde de carte.
spre exemplu doar cuvantul acesta mi se parea un cliseu, dar cum am acordat o sansa(si bine am facut) seriei "Casa Noptii" mi-am dat seama ca ma puteam insela amarnic.
fiecare autor isi construieste insa, diferit romanulwinking

| AlexAleex a răspuns:

Imi plac pentru ca sunt interesante.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Sa fiu sincer imi plac, chiar am citit una "Moartea in familie ".

| Rose123 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba "Iti plac cartile de aventura?" sau "Iti plac cartile?". Nu cred ca putem face o generalizare. Simplul fapt ca intr-o carte apar vampiri,varcolaci sau vrajitoare nu face cartea geniala sau mai stiu eu cum. Depinde de felul in care este scrisa cartea,de actiune,de caracterul personajelor, de lucrurile pe care le poti invata citind acea carte. Sincer, am citit pana acum cateva serii cu vampiri si mi-au placut toate, dar asta nu inseamna ca toate cartile cu vampiri din lume sunt la fel de bune.
Daca vrei o parere personala, seria mea preferata cu vampiri este "Academia Vampirilor " (6 volume) de Richelle Mead. Chiar m-au fascinat aceste carti. Un film sau serial nu exista inca,dar am inteles ca foarte curand va exista. Recomandarea mea este sa citesti mai intai cartile,dupa care sa te uiti la film. De ce spun asta? Din mai multe motive. In primul rand,citind,"vizualizezi" personale si locurile descrise in carte. Vazand filmul mai intai, vei fi influentata de perspectiva regizorului, de felul in care si-a imaginat el evenimentele.
Ok, cam asta a fost.
Daca ai nevoie de sugestii de carti fantastice sau de aventura, e suficient sa-mi trimiti un mesaj privat. Sunt o mare fana happy
Spor la citit!laughing

| DeeaVonP a răspuns:

Nu imi plac CARTILE cu vampiri, imi plac foarte mult filmele cu vampiri (gen : Twillight). Cartile sunt interesante dar cand te uiti la un film iti ia si mai putin din timp si vezi toate fazele ce se intampla! big grin

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Imi plac cartile cu vampiri, dar mai ales filmele. Le urmaresc din totdeauna nu-mi scapa nicio carte, niciun filmbig grin

| Iku a răspuns:

Mie imi PLAC cartile cu vampiri. Ei, acum, de curand am inceput sa citesc Twilight (carte) si este magnivica. Desigur mai vreau sa citesc Academia Vampirilor, Vampiri din Morganville, Casa Noptii. Sunt multe, care le ador.
Sunt magnifice. Atat de superbe.
Imi plac la nebunie. Sunt moarta dupa ele laughing.
Argumentul? Pai imi plac pentru ca, mereu te fascineaza, cu fiecare pagina doresti mai mult in aceste carti cu FIINTE MAGICE. Sunt superbe.

| madalinutza20 a răspuns:

Carti? Mie imi plac filmele...cu vampiri sunt... super

| Laptop8Lover a răspuns:

Nu-mi plac cartile. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Laptop8Lover):

Hai ma, deloc? laughing

| Laptop8Lover a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea doar vreo 5 imi plac dintre care le am big grin

| alirakihatem a răspuns:

Da,e genul care imi place cel mai mult, genul sf

| anonim_4396 explică (pentru alirakihatem):

SF? Ce treaba au vampirii cu stiinta? laughing

| Nicoletac99 a răspuns:

Citesc foarte mult, dar nu-mi plac cartile de groaza, pentru ca nu ma sperii, iti sugerez sa te uiti filme sau sint anumite seriale cu vampiri, dar este bine cind incepi sa te uiti la un film si te sperie foarte tare sal opresti, pentru ca iti poate afecta psihic unele filme de groaza.