Întrebare recomandată | Soare2435 a întrebat:

Cine imi poate spune niste carti intersante pentru o fata de 13 ani?

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Mireasa printului
Vrajitoarea de la iazul mierlei
Cautand-o pe Alaska
Sub aceeași stea
Harry Potter
Vraciul
Twilight
Fluturi
Al cincilea val
O mare nesfârșită
Elias si spioana cărturarilor

| SelfieWild a răspuns:

Buna si eu am 13 ani si iti recomand "mizerabilii". S-ar putea sa nu tți para prea interesanta la inceput dar devine tot mai interesanta. Sau ce zici de "Ciresarii' sau "La medeleni''.
Sper ca te-am ajutat!

| justanotheralien a răspuns:

Salut. happy Am citit mai ales foarte multe carti de tip jurnal, de exemplu "Insemnarile unei pustoaice", "Jurnalul meu haios" sau "Jurnalul unui pusti", dar si alte genuri. Mi-a placut mult "Twilight", in cazul in care iti plac vampirii, sau "Micutele mincinoase". Alte carti care m-au fascinat au fost: "Narnia", "Sub aceeasi stea", "Mizerabilii", "Blestemul vraciului", "Noroc cu laptele", "Frenezia", "Orase de hartie" si "Miss Peregrine". Sa le citesti cu drag. happy

| AllForOne a răspuns:

Cireșarii( e putin cam mare. Are 5 volume, dar merită pentru că sunt cărți te impresionează dacă le citești la o anumită vârstă si asta e una dintre cărțile potrivite pentru vârsta asta de 13-14 ani)
Mary Poppins
Colț Alb
Aventurile lui Tom Sawyer
Prinț și Cerșetor
5 săptămâni in balon
Chemarea străbunilor
Alice in țara oglinzilor