| Buzdugan_Iulian_1984 a întrebat:

Critici pentru poezia:

umbra m-ar călca-n picioare
de iulian
știu...
umbra m-ar călca-n picioare,
am văzut-o cum se agăța de tine
când am plecat

( continuarea poeziei aici: http://stih.ro/index.php?id=90 )

1 răspuns:
| Aberdeen a răspuns:

Hmmm...trebuie sa ai mai mare grija la elementele prozodice.Sunt doar doua strofe,deci aici masura devine evidenta.
Mesajul in sine este abstract,si nu in sensul rau neaparat,dar coreleaza cu mai mare atentie relatia titlului, si a continutului cu ceea ce se deduce.(sa mai adaugi o strofa, poate)
Ah, si si poate ar trebui sa scrii cu litera mare la inceputul fiecarui vers, si chiar si in titlu.