| AvalohAlyn a întrebat:

Cum preferati sa cititi cartile? tiparite, in mod clasic sau cartile electronice(ebook-uri)?
De ce?

Răspuns Câştigător
| Manogor a răspuns:

Toti cei care au devenit genii au citit carti tiparite. Matematicienii sunt atat de destepti pentru ca rezolva probleme din carti tiparite, nu de pe internet. Poti citi cate carti electronice doresti, dar nu o sa intelegi mare lucru deoarece lumina su culorile o sa iti atraga mai mult atentia. Carti tiparite intotdeauna.

15 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai mult mă pasionează cărțile tipărite.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tiparite. Arat mai destept cu o carte in mana happy

| Idkidk a răspuns:

Tipărite.

Răspuns utilizator avertizat
| VelaJohnny a răspuns:

Tiparite, ce e pe calculator sau telefon e plin de distrageri, nu te concentrezi prea bine, parere personala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ambele moduri. Conteaza continutul cartii nu unde este citita.

| NoFeelings a răspuns:

Buna!

Eu prefer in mod clasic,adica tiparita happy
Este mult mai frumos sa citesti o carte pe care, a atins-o chiar si autorul, o carte, in care lumea este asa cum vrei tu sa fie, deoarece nu ai imagini in majoritatea.

| BeardedSamurai a răspuns:

Cartile clasice sunt carti, restul sunt doar interpretari, omul e nebun si face tot felul de prostii, puteam sa traim si fara.
Sa ai o zi placuta

| 4psiho a răspuns:

Nimic nu se compară cu o carte tipărită. Când o vezi în bibliotecă, și-i citești autorul și denumire, brusc îți revin în minte pasaje, dialoguri, etc.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Tiparite.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

N-am un motiv anume

| Toto21 a răspuns:

Tiparita,pe mine ma deranjeaza ori lumina ori scrisul ebook urilor

| Camille27 a răspuns:

Hei ^.^
Eu prefer cartile tiparite.(ca majoritatea banuiesc)
De ce?
O carte tiparita e mult mai usor de citit, de rasfoit, te induce altfel in atmosfera lecturii... pe cand o carte electronica... nu numai ca ma lasa rece, dar imi da si dureri de cap. Privitul ecranelor prea mult nu face bine laughing)

| Liela a răspuns:

Tiparite. Pentru ca e mai misto. Au si imagini. :-D