| IuliaPink a întrebat:

Hei! Care sunt cele mai frumoase nuvele de Caragiale? Fundawinking

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac toate nuvelele sale.happy

| 8mariastar a răspuns:

Doua Loturi

| snzpaul a răspuns:

Dl. Goe / Vizita / Amicul X / Bubico / Doua loturi

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Diua loturi, Canuta om sucit!

| AriadnaTPU a răspuns:

1.doua loturi
2.curiosul pedepsit
3.dl goe
4.vizita

| Denisa_Vlaciu_1983 a răspuns (pentru AriadnaTPU):

Scuza-ma dar am citit DL Goe si Vizita, si sunt schite.

| lexi21 a răspuns:

Kir Ianulea de departe cea mai frumoasa, ar mai fi "O faclie de pasti"

| RbR a răspuns:

Doua loturi, Canuta om sucit, Curiosul pedepsit.

| Denisa_Vlaciu_1983 a răspuns:

Salutare :*! Ei bine tocmai azi am terminat de citit nuvela Abu-Hassan. Este despre un om turc care trece prin multe peripetii. MAi multe,nu-ti dezvalui. Cat despre Bubico,Vizita, Dl Goe, etc sunt schite. Ti-as mai recomanda Bacalaureat, Tren de placere, Lantul slabiciunilor care sunt tot schite de Caragiale. Lectura placuta!