| Dennnnny a întrebat:

Hei! Imi puteti spune va rog cartile care au legatura cu Stapanul Inelelor(in afara de Fratia Inelului, Cele doua turnuri si Intoarcerea regeului), deoarece vreau sa le citesc si nu vreau sa omit ceva. Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Stăpânul inelelor a fost conceput sub statutul de continuare a Hobbitului, o poveste fantastică publicată în 1937, scrisă de către Tolkien pentru copiii săi"
"Stăpânul inelelor este ultima creație a lui Tolkien și ultima amprentă lăsată asupra universului creat de către el"
A mai scris si romanul de povești pentru copii, numit în prezent The Silmarillion.
https://ro.wikipedia.org/wiki/St%C4%83p%C3%A2nul_inelelor

| spiridus25 a răspuns:

The Hobbit, or There and Back Again
The History of the Hobbit

| Dennnnny explică (pentru spiridus25):

Ok,mersi big grin Legenda lui Legenda lui Sigurd si a lui Gudrun nu are legatura?

| spiridus25 a răspuns (pentru Dennnnny):

Eu am vazut doar filmele, asta nu stiu, dar ce ti-am zis mai devreme am citit pe wikipedia.