| marykaterineganea a întrebat:

Hei! Poate sa-mi dea cineva o sugestie de carte cu adevarat frumoasa pe care as putea sa o citesc?

7 răspunsuri:
| andy232323 a răspuns:

Enigma otiliei, maintrey, aventurile lui sherloc holms, dracula,

| Cairo a răspuns:

Singur pe lume

| hummmer a răspuns:

Cartea de bucate.E delicioasă...

| droid96 a răspuns:

Incearca ceva aventura, fictiune, Sf, Fantasy
Harry Potter si Jocurile Foamei sunt preferatele mele(incepe cu Jocurile Foamei; e mai scurta)

| Disharmony a răspuns:

Toată lumea vrea,,o carte frumoasă'', mai nou?! De ce vrei,, o carte frumoasă'' şi nu vrei doar,, o carte''? De ce îi laşi pe alţii să-ţi spună ţie care-s cărţi frumoase şi care nu? Îţi dai seama că ceea ce consideri tu frumos, poate fi oribil pentru mine şi viceversa? Pune mâna şi citeşte ce-ţi pică în mână sau ce consideri tu că e,, carte frumoasă'' (habar n-am după ce repere te ghidezi când spui că o carte e,, frumoasă'', da' nici nu vreau să aflu) şi nu mai aştepta ca ceilalţi să-ţi spună ce-i frumos şi ce-i urât.

| marykaterineganea explică:

@andy2323:Multumesc mult pentru raspuns si chiar am de gand sa citesc Enigma Otiliei, pentru ca pe celelalte le-am citit.
@Cairo: Multumesc mult pentru sugestie, doar ca am citit deja Singur pe lume de trei ori. Totusi, apreciez faptul ca mi-ai raspuns.
@hummmer: Interesanta sugestie, doar ca, din pacate, sunt la regim, asa ca nu cred ca o sa citesc o carte de bucate prea curand.
@droid96:Am citit si Harry Potter(acum e randul fratelui meu mai mic sa-l citeasca) si Jocurile Foamei.Multumesc pentru sugestie si imi pare bine ca am intalnit un alt pasionat al literaturii SF si Fantasy, la fel ca mine.
@Disharmony: Ai dreptate in toate privintele. Tot ce am vrut prin aceasta intrebare a fost sa aflu ce considera "frumos" si alte persoane, poate mai aproape de varsta mea, deoarece am citit cam tot ce se putea din clasicii literaturii pentru varsta mea.

Răspuns utilizator avertizat