| SellyStefy00 a întrebat:

Hei! Sunt in clasa a VIa dar nu conteaza asta... Stie cineva daca cartile "O noua senzatie in scoala, Ashleys, Vol. 1", " Aniversare cu nabadai, Ashleys, Vol. 3 " sau " Nu-i asa ca esti geloasa?, Ashleys, Vol. 2 " Sunt calumea? Adica vreau sa-mi cumpar o carte sa citesc ceva si nu stiu ce ceva mai la moda nu Fram ursul polar, Tom Swer [ sau cum se scrie cer scuze ] si chesti de astea. Am citit " Insemnarile unei pustoaice 1 " dar e scumapa adica 30 de lei mi se pare mult pentru ca eu oricum nu prea citesc asa mult, doar cand mi se pune pata :)).

Sau stiti cumva cum e cartea " Generala. Cei mai naspa ani din viata mea, Vol. 1 "? Si unde o pot gasi? Adica sunt la generala :)).

Sau si mai tare cartea " Ce se intampla cu mine? (pentru fete) "? Va rooooog! Dati-mi sugestii!

Sau " Adolescenta pe intelesul tuturor "?

Adica eu vreau sa-mi strang 30 de lei [ 28.90 lei ] pentru ca sa-mi iau un jurnal cu laatel in fine etc., dar poate gasesc ceva mai ieftin si mai interesant si renunt...

Va rog ajutati-ma! Dati-mi idei! [ apropo cartile le-am gasit pe site-ul "www.elefant.ro " [ http://www.elefant.ro/......66688.html ]

FUNDA/:*

Răspuns Câştigător
| AndreeaE a răspuns:

Si eu am citit "Nu-i asa ca esti geloasa? "
Necunoscuta de la Wilferll Hall mi-a placut foarte tare si tot de pe elefant o am. Micutele mincinoase [sunt mai multe volume]

1 răspuns:
| Aberdeen a răspuns:

Seria "CASA NOPTII" de P.C Kast este reusita, cuprinzand vreo 9 volume aparute in Romania.este o combinatie intre fantezie, dragoste, etc...find o opera mai moderna.

desi 9 volume pot suna cam mult, crede-ma ca odata ce te vor impresiona iti va parea bine ca sunt cat mai multe.sigur ti-ar placea

... exista o mica problema.cartea fiind foarte vandu-ta si apreciata este putin scumpa si in librarii dar si pe net fiind intre 35-40 lei.dar merita si ultimul ban happy

spre ca te-am ajutat.o zi buna