| Mariels1306 a întrebat:

care a fost ultima carte citita si cum vi s-a parut? la mine ultima carte a fost si sa nu radeti am incercat sa vad cum e DOAMNA BOVARY stiu suna ciudat dar am incercat sa vad cum e si inpresia a fost una placuta rolling on the floor).la voi care a fost?

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

De ce ar rade cineva pentru ca ai citit "Doamna Bovary"? e un roman clasic, un mare roman al unui mare autor. Un varf al literaturii franceze si o lectura aproape obligatorie pentru oricine citeste beletristica.

Răspuns utilizator avertizat
| crina400 a răspuns:

Umbra de John Soul este o carte destul de interesanta despre un baiat cu un IQ destul de mare iar mama sa hotareste sa il trimita la o scoala specializata. Acolo are parte de multe experiente infricosatoare deoarece profesorii aceia le insceneza moartea fiecarui copil si le ia creierul pentru al folosi intr.un experiment destul de nebunesc. Mie mi-a placut si o recomand chiar este frumosa. Spor la citit! laughing)

| asunoyoichi a răspuns:

Îngeri și Demoni scris de Dan Brown, același actor care a scris Codul lui Da Vinci.Romanul are o intriga polițistă desăvârșită cu multe răsturnări de situație, și doar un strop de romantism. Merita lecturat.