| aspicz27 a întrebat:

Hei, TPU! Sunt o foarte pasionata cititoare si de cateva zile am aflat de seria Lux scrisa de autoarea americana Jennifer Armentrout. Alaltaieri mi-am cumparat primele volume (Obsidian si Onix) si le-am citit dintr-o suflare. Sunt nerabdatoare sa aflu cand apare si volumul 3: Opal. Stiti cumva cand? A, si as vrea sa aud parerile voastre despre cele doua carti carti (cei care ati citit-o, desigur).

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

După a mea părere, mulți scriitori români scriu mult mai bine decît mulți alți străini, deveniți deja celebri.
Dacă limba română ( care, între noi fie vorba, așezată cum trebuie în pagină sau în vorbire, este superbă)ar fi de circulație universală, de mult Eminescu, Creangă, Caragiale, Coșbuc, Rebreanu, Rodica Ojog - Brașoveanu, Eugen Barbu ar fi fost considerați clasici ai literaturii universale.
Citiți literatură română!