| Nicoleta_Andreea_1996_OkLq a întrebat:

Ce titlu ati pune unei carti cu o fata prea credula care ajunge intr-o casa cu vampiri, iar dupa aceea ea devine "mancarea" lor, insa fara a o ucide. In final ea este posedata de o doamna malefica si se sinucide. Vampirii o readuc la viata, normal, devenind vampir la randul ei, dar nestiind asta? Ceva sfaturi? Am inceput dar nu prea m-am gandit la vreun titlu... Demonii noptii sau ingerii mortii ceva gen? Puteti s-mi dati idei va ro?

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca ai fi descris animeul Diabolik lovers.
Dar ce zici de "Blood"
"Complex life"
"The red light in night"
"Forever vampire"
"Diabolik Life"
"Death and Life"
"Paranormal"
Su chiar "Diabolik lovers" de ce nu.

| Nicoleta_Andreea_1996_OkLq explică (pentru anonim_4396):

Ceva gen diabolik lovers dar nici... combin foarte multe idei si iese ceva chiar super! Am mai incercat asta... e misto!

| Teardrop a răspuns:

Hmm e o premisă tare. Însă dacă vrei să scrii asta, fă-o într-o atmosferă întunecată şi înfricoşătoare, gotică, morbidă, nu cu vampiri ce strălucesc.

| Nicoleta_Andreea_1996_OkLq explică (pentru Teardrop):

Nici nu ma gandeam la asa ceva! Vampirii ce stralucesc sunt pentru indragostitii... Ceva in intuneric e mai palpitant/ sau asa cred...

| Antimanele104 a răspuns:

"Umbra din vis" este singurul titlu la care ma gandesc in acest moment. Sper ca am fost cat de cat de ajutor.

| NiculaLoredanaAndreea a răspuns:

Raise your bloody hands, Noaptea noptii mele, Rasfrangere de colti

| HermesArtwork a răspuns:

"Demonii noptii" nu suna rau, insa nu este un titlu foarte original.

"Creaturile intunericului" sau poate "Noapte sangeroasa"?

Sincer, alegerea unui titlu este cel mai greu lucru atunci cand scrii o poveste. (si mie imi place sa scriu si stiu cum e)

| Daniell25 a răspuns:

Eu zic ceva de genul Viata de imprumut... odata ce e vorba de o fata normala care pana la urma isi pierde viata si care o readuc la viata vampirii fiind si ea vampir cred ca e titlul perfect. Te sfatuiesc sa nu alegi titluri delea cu demoni, vampiri(chiar daca e vb de vampiri etc

| Nicoleta_Andreea_1996_OkLq explică:

Ar merge totusi "Familie diabolica", "Creaturi sinistre", "Casa iadului", "Diabolik lovers"/"Iubiri diabolice"?

| Nicoleta_Andreea_1996_OkLq explică:

PS: Multumesc tuturor pentru idei!

| HermesArtwork a răspuns (pentru Nicoleta_Andreea_1996_OkLq):

Hei,scuze ca ti-am raspuns asa tarziu.TPU nu ma lasa sa trimit mesaje fiindca sunt membru junior inca...

Uite aici cateva introduceri de la niste povesti pe care le-am scris acum doi ani...In ultima vreme nu prea am mai scris.

http://hermesartwork.deviantart.com/gallery/52465028/Literature

(PS : sunt scrise in engleza)

| HermesArtwork a răspuns (pentru Nicoleta_Andreea_1996_OkLq):

"Suflete insangerate" suna destul de bine!

| anana008 a răspuns:

Daca vrei in engleza:"Blood mind" sau "Evil sinister" sau in romana: "Suflete insetate" sau "Noapte rosie".Nu stiu daca ti am fost e ajutor... apropo pare o poveste foarte captivanta.Succes la gasirea titlului!