| ZuZuDuDu a întrebat:

deci mi-am luat ieri o carte se numeste "Lumina in amurg" mi-a fost recomandata de un profesor am ajuns la pagina 110 si se pare ca este interesanta,voi ati citit aceasta carte? Cum va parut? Se vorbeste pana la capat despre femeia aia care a dat foc uzinei (apropo stiu ca nu ia a dat foc)? Am incercat sa caut pe internet dar nu am putut,povestiti-mi va rog,sunt curioasa, bineinteles ca o voi citi pana la capat dar vreau sa stiu daca se termina cu aceleasi personje cu care a inceput. FUNDA!

2 răspunsuri:
| LSMM a răspuns:

Buna!
Am citit cartea acum mult timp. Vreau sa spun ca este o carte ce m-a impresionat enorm, insa crede-ma pe cuvant ca nu-mi amintesc atat de bine firul narativ. Stiu ca femeia este personajul principal, si da, cartea pune in prim plan viata ei alaturi de copil, daca la asta te refereai. Acuzata ca ea a dat foc fabricii, fuge intr-o padure cu fiul sau, si de aici incepe actiunea. Daca nu gresesc, cei doi sunt "adoptati" de niste oameni buni. Intr-un final, sunt gasiti s.a.m.d.
Sper sa te fi ajutat! :*

| Stefan988 a răspuns:

Din pacat eu n-am citit acea carte dar sper ca tu sa o citesti si sa intelegi despre ce e vorba. Nu imi prea arde mie de citit...