| brigitta11 a întrebat:

Imi puteti scrie va rog niste carti pentru adolescenti mai degraba pentru fete dar sa nu fie cartii de genul:La medeleni, Amintiridin copilarie....etc...

Dau Funta + Vot :*

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Magazinul magic de jucării (Angela Carter), Invitație la vals (Mihail Drumeș), Scrisoare de dragoste (Mihail Drumeș), Memoriile unei gheișe (Arthur Golden), Arsă de vie (Suad), Pânza de păianjen(Cella Serghi), Maitreyi (Mircea Eliade). Poți alege cărțile lui Nicholas Sparks: O plimbare de neuitat, Ultimul cântec, Jurnalul unei iubiri etc, Pulbere de stele (Neil Gaiman), Alchimistul (Paulo Coelho), Noaptea de Sânziene (Mircea Eliade). Poate îți place "Această dulce povară, tinerețea" (Cella Serghi), o carte compusă din scrisori de dragoste și gânduri de tristețe.

| brigitta11 explică (pentru floresdemayo):

Eu as dori niste cartii care sa fie de genul:Jurnalul Vampirilor sau Jurnalul unor pustoaice

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

De veghe in lanul de secara-J.Salinger