| Elle1470 a întrebat:

(Mai) Este cineva de pe-aici pasionat de literatura? Si cu talent la scris?

Daca aveti vreun blog sau un link cu 'operele' voastre va astept. :3

Multumesc. Am putina nevoie sa cunosc oameni carora chiar le place sa scrie. :3

11 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

AAah. n-am decât o lucrare publicată pe net. :( http://www.imdb.com/list/rRbTNP6BwrY/ Dar mai am în curs de pregătire vreo două :D
Acuma nu ştiu dacă am talent, dar îmi place la nebunie să scriu :D şi momentan am writer's block. :))

| Gumiix a răspuns:

Ah, da! :x

Ador sa citesc si sa scriu.
Cel mai mult imi place sa citesc carti de dragoste, romane politiste sau detective. mm, nu am nu stiu ce pretentii, atat timp cat cartea ma surprinde intr-un mod placut.

Si da, am cateva creatii postate pe un forum. Iti dau link-ul la doua dintre ele:

http://sasu.fairtopic.com/t6306-forgotten-thoughts

http://sasu.fairtopic.com/t5142-au-revoir-christian

Sper sa-ti placa cum scriu si stilul pe care il abordez. :)) Daca mai doresti sa discutam despre asta, cere-mi id-ul pe privat. :*

| Elle1470 explică (pentru Gumiix):

Wiii. Mai exista oameni talentati :3. Multumesc, voi intra si voi citi cand voi avea puutin timp liber. Daca vrei sa citesti cam si ce scriu eu intra pe http://ely-needs-a-hug.blogspot.com

iar daca ai facebook, cauta pagina 'Pentru ca o viata avem.' ^^

| CopilasZapacit09 a răspuns:

Mie imi place literatura.Sunt pasinoata de scris[fac poezii, povesti si ma gandeam chiar la o cartebig grinlaughing]

| Elle1470 explică (pentru CopilasZapacit09):

Credeam ca sunt singura nebuna care deja si-a pregatit titlurile pentru viitoarele carti laughing.

| CopilasZapacit09 a răspuns (pentru Elle1470):

Nu! Doamne fereste! Ador sa fac asta si nu imi e rusine sa zic!love struck

| Elle1470 explică (pentru CopilasZapacit09):

Nici mie! love struck Doar ca putini, foarte putini inteleg de ce scriu si chestii de-astea. Si si-asa nu sunt cea mai deschisa persoana, las mai mult la vedere ceea ce e la suprafata, si putini ma inteleg sau macar incearca. Si e destul de aiurea sa fii inconjurat de oameni care din auzite nici nu vor sa te cunosca. Practic de la asta a pornit la mine refugiul prin scris. Si acum nu regret niimic.winking

| CopilasZapacit09 a răspuns (pentru Elle1470):

Cam asa este si la mine.Incearca sa ma cunosti si apoi judeca-ma! in fine, in ziua de azi numai poti avea asemenea pretentii.Dar revenind la discutia de fata scrisul pentru mine inseamna foarte mult.Nu voi inceta sa mai scriu pentru ca imi spune asta X si Y.Asa sunt eu, asta imi e firea si in primul rand ASTA IMI PLACE SA FAC, SA SCRIU SI SA COMPUN!:X

| Elle1470 explică (pentru CopilasZapacit09):

Din pacate pretentiile mele asupra oamenilor sunt destul de ridicate si sunt dezamagita aproape mereu. In fond, urasc urasc oamenii care judeca. Fie ca stiu cate ceva despre respectiva persoana, fie ca nu. Suunt asa fericitaaa ca mai sunt persoane care scriuu

| CopilasZapacit09 a răspuns (pentru Elle1470):

Perfect adevarat! Auzi...cred ca ar trebuie sa mai vorbim[in privat, pe mess adica]trimite-mi un mesaj privat cu Id-ul tau daca veri!happy

| Elle1470 explică (pentru CopilasZapacit09):

Ok ^^