| 4everFriend a întrebat:

Sal din nou TPU! Pentru comenturile frumoase pe care mi le-ati trimis dar si pentru criticile pertinente la poezia trecuta, m-am gandit sa mai postez una dupa cum v-am promis.Sper sa va placa. Suna cam asa:

Fii tare!

Priveste-n zare,
Cum soarele apune si rasare
Indiferent de exploziile solare.
Deci fii tare!

Priveste-n oceane,
Cum pestii inoata fara-ncetare
Chiar de unii cad prada fapturilor abisale.
Deci fii tare!

Chiar de astepti o chemare
Si tot ce primesti e doar furtuna si ploaie,
Traieste cu gandul ca-i o noua provocare.
Deci fii tare!

Chiar de ceilalti sunt cuprinsi de disperare,
Apasati de lacrimi si teroare,
Tu stii ca speranta nu moare.
Deci fii tare!

Si de vei realizare ca n-ai scapare,
Gandeste-te ca vei fi din nou in picioare,
Iar daca tot e sa cazi macar fa-o cu onoare.
Deci fii tare!

Printre fiinte de vise rapitoare,
Altele rapite de visare,
Tu nu te teme, chiar de doare.
Deci fii tare!

Decat sa traiesti cu ganduri amare,
Sa fii primul si sa pierzi la reluare,
Mai bine consuma niste sudoare
Si lupta pana la ultima suflare!
Fii tare!

Răspuns Câştigător
| ShadeAdda a răspuns:

Poezia asta ma face sa ma simt mai sigura pe mine si sa nu ma dau niciodata batuta O.O E superba! Bravo! \m/

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte frumos! Bravo! happy

| droid96 a răspuns:

Place la mine laughing
Serios acum, e faina; poate mai scrii big grin
Fii tare!

| ?aestra a răspuns:

Cati ani ai?

Te intreb pentru ca dai dovada de un iQ destul de ridicat. Faptul ca postezi poezii intr-un site unde majoritatea incearca sa se remarce prin intrebari stupide si raspunsuri scurte demonstreaza ori ca esti prea timid si nu ai destul curaj sa arati poeziile cuiva drag sa isi expuna opinia, ori ai fost prea criticat de ceilalti sau pur si simplu nu a avut cine sa se ocupe de tine.

Daca esti la scoala, te rog sa-i prezinti doamnei de romana. La anul' sigur te alegi cu un 10!winking

| amyana00 a răspuns:

Este foarte frumoasa! Imi poti trimite cateva din poeziile tale, te rog?

| 4everFriend explică:

Multumesc tuturor!