| SiftRobert a întrebat:

Salut! A-ți citi o carte cu titlul "Tacticile Absolutului"? Credeți că e un titlu atrăgător?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primă fază mă duce cu gândul la ceva din sfera "Arta manipulării" sau "Înțelepciunea psihopaților", apoi brusc îmi dau seama că absolutul e o noțiune super abstractă și mă îndepărtez de astea două titluri comerciale.

Dacă aș vedea pe undeva o carte cu acest titlu, m-aș uita în primul rând la ce categorie se încadrează. M-ar tenta dacă ar fi la beletristică sau eseuri. Probabil i-aș da o șansă fără prea multe menajamente, aș experimenta. La alte genuri, precum filosofia, m-aș orienta doar în funcție de autor.

Nu aș cumpăra-o dacă ar fi dezvoltare personală (dar nici nu citesc de felul meu așa ceva) sau educație financiară (mi s-ar părea prea bombastic titlul în contextul ăsta).

| SiftRobert explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru răspuns, e ficțiune

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sună a fantasy. Am ghicit?

| TheStrategist a răspuns:

Depinde ce gen este cartea, dar ar putea să fie un titlu bun.