| vladpopovschi a întrebat:

Salut am auzit azi la scoala o poiezie si tare as vrea sa o aflu numele si sa o citesc si eu, stiu doar un vers : iubit-o, eu nu-s mester de cuvinte, cred ca e de Eminescu sau e Vieru va rog ajutati-ma plizzz mult dau funda

2 răspunsuri:
| Robin0744 a răspuns:

„iubit-o" -?
înainte de a te apropia de poezie, rezolvă-ți problemele de orgrafie!

| corolav a răspuns:

În niciun caz nu putem crede că au fost, Eminescu sau Vieru, atît de analfabeți.
„poezie",„ să o aflu numele", „iubit-o".
Adminilor: Dragul meu roboțel corector, dar-ar în tine toți dracii posibili, și arde- ți - s-ar toate măruntaiele!
Nu mă mai corecta pe mine! Eu știu că se scrie „poezie", dar aici, tu nu pricepi că l-am citat pe analfabetul de Vlad popovschi?
De ce nu ai corectat întîi la el ca să nu apară o astfel de monstruozitate?