| Utilizatorimportant a întrebat:

Salut!
Am o întrebare urgentă referitoare la cărți pentru cunoscători.
Exista vreo legătură între seria "Inelul Vrajitorului" de Morgan Rice și, "Stăpânul Inelelor"?
Cum ar veni, ca Stăpânul Inelelor este o continuare a Inelul Vrajitorului și ce s ar fi întâmplat cu inelul? Desi are autori diferiți.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ar fi un pic dificil ca "Stăpânul Inelelor", o carte publicată în 1954, să fie o continuare a seriei "Inelul Vrăjitorului" care a început să fie publicată în 2012...

Doar pentru că ambele conțin inele și vrăjitori nu înseamnă automat că există vreo legătură între ele. La fel cum nu există nicio legătură între "Crimă și pedeapsă" și "Crima din Orient Express".

| gabicoo a răspuns:

J.R.R. Tolkien este un scriitor britanic - el a scris "Stăpânul inelelor" și "Hobbitul".
Morgan Rice este un scriitor american - autorul "Inelul vrăjitorului".
In concluzie: Nici o legătură.

| mODIN a răspuns:

Nu au legatura.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu cartea Inelul Vrăjitorului dar nu are nicio legătură cu super cartea Stăpânul Inelelor