| 775bv8 a întrebat:

Salut! Am o pasiune! Iubesc să scriu carti, deja sunt la a 5 carte serioasă,
Acum in cartea care am scris-o am scris ceva de care acum mi-e rușine...Nu vreau sa specific ce...Și nu știu cum să trec peste, nu vreau sa rup foile și nici să le mâzgălesc.Ce aș putea face pentru a trece mai departe? P.S vreau sa o public și de aia(Nu vr. Sa fiu judecată)

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

La 12 ani ai scris deja 5 "cărți serioase", ai un iubit și explorezi clădiri abandonate? Ori ești extrem de precoce, ori îți place foarte mult să fabulezi.

| 775bv8 explică (pentru johnnny123):

Nu fabulez, poate îs precoce, dar cărțile chiar sunt pasiunea mea

| 775bv8 explică (pentru 775bv8):

Și la "Cărți serioase"m-am referit la faptul că am scris 5 cărți de 100 și unpic de pagini.

| AndaAlexandra a răspuns:

Felicitări! Te încurajez să scrii în continuare, dar și să citești cât mai multe cărți pentru a-ți îmbunătății vocabularul și scrisul. Nu contează ce vârstă ai. Important este să îți urmezi visul.
Nu știu la ce te referi când spui că ai scris ceva de care îți este rușine, dar eu zic să nu te stresezi prea tare în privința asta. Când o vei redacta pe calculator poți scoate acel ceva.
Și încă ceva. Nu știu ce scrii exact, dar dacă vrei să fie un roman ai nevoie de mai mult de 100 de pagini.