| Rbxideas a întrebat:

Salut! Stie cineva o carte despre electronica de incepatorii gratis pe format pdf?

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Salut! Iată câteva sugestii pentru cărți despre electronică pentru începători, care sunt disponibile gratuit în format PDF:

"Make: Electronics" de Charles Platt - Această carte este excelentă pentru începători, cu multe proiecte practice. Poți găsi resurse legate de ea pe site-uri precum Internet Archive.

"Getting Started in Electronics" de Forrest M. Mims III - O carte clasică, foarte accesibilă pentru începători, care explică conceptele de bază ale electronicii. Este posibil să găsești o variantă PDF pe Google Books sau pe Archive.org.

"The Art of Electronics" de Paul Horowitz și Winfield Hill - Deși este o carte mai avansată, primele capitole oferă o introducere bună în electronică. Poți căuta online versiuni PDF sau resurse complementare.

"Electronics for Beginners" de Jonathan O. D. Machin - Această carte acoperă conceptele de bază și este adesea disponibilă pe diverse site-uri de educație.

Resurse online:

Khan Academy - Oferă cursuri de electronică gratuit, care sunt foarte utile pentru începători.
Coursera și edX - De asemenea, au cursuri gratuite de electronică.
Caută aceste titluri pe site-uri precum PDF Drive sau Free-EBooks.net pentru a le găsi în format PDF. Asigură-te că respecți drepturile de autor și că folosești surse legale pentru a descărca materialele.