| Jeyjey16 a întrebat:

am o intrebare legata de lb.romana ce inseamna asta c.c.cz. ca nu stiu eu zic ca inseamna complement circumstantial de caz da nu stiu sigur.

Răspuns Câştigător
| 151220 a răspuns:

Este complement circumstantial de cauza.

8 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Cred ca e vorba mai mult de Complement Circumstantial de Cauza.

Complementul circumstanțial de cauză este partea secundară de propoziție care arată cauza sau motivul realizării unei acțiuni, a unei stări sau a unei însușiri. Răspunde la întrebarea "din ce cauză?".

| FuckSchool a răspuns:

Paii este Complement Circumstantial de Cauza happy.

| NoLoveNoStress a răspuns:

Complement circumstantial de cauza ( din ce cauza? )
:*

| ny098 a răspuns:

Este complement circumstantial de cauza.

| cipy24 a răspuns:

C.c.cz inseamna complement circumstantial de caz big grin

| Alysik a răspuns:

Complement de cauza happy [Circumstantial de.]

| emmalove a răspuns:

Complement circumstantial de cauza care arata motivul realizarii unei actiuni

| Francu_Francisca_1990 a răspuns:

Buna. c.c.cz. nu inseamna complement circumstantial de caz, inseamna complement circumstantial de cauza. Funda? happy