| Desh a întrebat:

Salut TPU! Îmi poate spune cineva ce fel de carte este Aventurile unui tânăr naturalist de David Attenborough? Este genul de carte fără dialog?

2 răspunsuri:
| CIVIC1 a răspuns:

Daca mai salutati TPU o sa va raspunda la anul si la multi ani.
Aici intra si posteaza raspunsuri persoane fizice nicidecum administratorii site-ului TPU.

| Vades a răspuns:

Aventurile unui tânăr naturalist de David Attenborough este o carte care relatează expedițiile autorului în America de Sud. În 1954, Attenborough, un tânăr prezentator de televiziune, a călătorit prin lume pentru a găsi animale rare și greu de prins pentru Grădina Zoologică din Londra. Cartea nu este fără dialog, ci prezintă povestea acestor expediții, cu farmec și ironie, și subliniază importanța protejării naturii.