| Fanta112 a întrebat:

vreau si eu niste carti asemanatoare cu 20000 de lege sub mari sau macar niste carti buna da nu twailight sau herry potter

Răspuns Câştigător
| beautifulpeople a răspuns:

Da!
8oo de leghe pe amazon- Jules Verne
O calatorie spre centrul pamantului- Jules Verne

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leghe*.
Twilight*.
Harry Potter*.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Iti recomand sa citesti cat mai multe carti ale lui Jules Verne("Doi ani de vacanta") este preferata mea, dar si "Micul print'-Antoine de Saint-Exupury, "Robin Hood"-Henry Gilbert, "Robinson Crusoe''-Daniel defoe sau "Calatoriile lui Gulliver"-Johnathan Swift. Toate acestea sunt carti de aventura, cu putina fantezie, pasionante si atractive, in genul in care inteleg ca iti doresti tu sa citestii. "Harry Potter" si "Twillight" nu mi-au plaut nici mie, nici filmele, nici cartile. Lectura placuta!

| andy332546 a răspuns:

Poti sa citesi 80 de zile in balon saui Domnul Cascador sau Aventurile lui Gulliver. big grinbig grinbig grin puppy dog eyes puppy dog eyes