| CristiTudor707 a întrebat:

Salutare, la bac am subliniat unde am scris "Subiectul 1" "Subiectul 2" și "Subiectul 3". Se poate considera semn faptul ca am subliniat?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vezi că ai cont dublu și nu este voie.

| LisaJulie a răspuns:

Nu ai voie sa subliniezi îmi pare rau

| CalinaXandra a răspuns:

Din păcate, da, se considera semn distinctiv orice cuvânt subliniat, orice bulina, liniuță in dreptul oricarui cuvânt, cuvintele încadrate, etc. De ce ai făcut asta, nu ai știut? Pe subiectul de examen se precizează chestia asta și înainte sa se desigileze subiectele, profesorul care supraveghează are datoria și obligația sa va spună, inclusiv profesorul scolii. Multa bafta. În cel mai rău caz ți se va anula lucrarea și vei mai avea o șansă la toamna.