| LisaJulie a întrebat:

Se poate trai din a fi scriitor în România? Sunt câțiva care vor sa fie scriitori aici? Cam ce ar trebui sa scrie cineva ca să aibă succes? Sunt la moda cartile fantasy cu lumi fantastice din ce am observat eu!

2 răspunsuri:
| MAteiLaAjutat a răspuns:

Scrie din pasiune, nu pentru bani!

| MistarGoGu a răspuns:

Doar din scris NO way! Poate doar în engleza sau spaniola! Pentru 90 % din romani cărțile au ghimpi! Înțeapă raaaau!
Ar trebui sa ai o editura tare in spate și un plan bun de marketing sa poți vinde suficient cât sa își umple cei din editura buzunarele! Iar tu sa primești cojile de la pâine!
Audiobooks sunt mai o.k! Le poți face chiar singura cu un laptop modest și un microfon bun *( condenser ) și un soft gratuit *( Audacity )!
Apoi încărcate pe net! GooglePlay, AppStore sau alte platforme! Ești plătită la număr de accesări/ descărcări cu comisioane mult mai mici ca la o editura!