| floaremow a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste carti bune (online) pentru clasa a-V-a

Răspuns Câştigător
| hhhapciuuu a răspuns:

Elevul dima dintr-a saptea-de mihail drumes

invitatie la vals -de mihail drumes

lorelei-de ionel teodoreanu

morometii-de marin preda

exuvii-de simona popescu

de ce fierbe copilul in mamaliga -de aglaja veteranyi

toate sunt foarte frumoase. :*

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand sa citesti:
"Ciresarii''-Constantin Chirita
"Toate panzele sus!''-Radu Tudoran
''Winnetou'', "Old Surehand'', "Comoara din lacul de argint'', "Testamentul incasului''-Karl May
"''Ultimul mohican''-James Fenimore Cooper
''Aventurile lui Tom Sawyer'', "Aventurile lui Huckleberry Finn''-Mark Twain
Ramane sa gasesti tu link-urile unde poti citi cartile sau sa ti le comanzi de la o librarie online ori sa mergi la biblioteca sa le imprumuti. Spor la citit si vacanta placuta in continuare iti urez!