| HiperSoul a întrebat:

Stie cineva vre-un site de unde pot downloada carti audiu. Preferabil sa fie gratis big grin. Merci.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Project Gutenberg – o sursă inepuizabilă de cărți electronice gratuite, iată că are și o secțiune bine aprovizionată de cărți audio, atât în lectura propriu zisă a cuiva, cât și cu vocea generată pe calculator.

Librivox - este un site pentru audiobook-uri gratuite. Găsiți mai mult clasici și o idee simpatică a lor este implicarea comunității – poți trimite o înregistrare cu tine citind o carte și gata, ai ajutat la nașterea unui audiobook (e foarte simplu să-ți instalezi direc și aplicația din Google play).

Lit2Go - o colecție mare de povești și poeme în format MP3, care vin atât cu informații despre autor și gen literar, dar și cu textul propriu zis.

Librophile - pe lângă e-book-uri, site-ul are și o secțiune bunicică de audioboks gratis, unde găsiți de la Jane Austen la H.G. Wells.

Books should be free - unul dintre cele mai bine organizate și updatate site-uri pe care am intrat, cu foarte multe genuri, de la ficțiune istorică, politică, filosofie până la poezie sau cărți pentru copii.

Open Culture - nu sunt practic pe site, dar Open Culture linkează către 550 free audiobooks în diverse formate, cum ar fi iTunes sau mp3.

Learn out loud - foarte, foarte multe titluri în secțiunea gratuită, atât audio cât și video, împărțite clar pe categorii și subcategorii.

Free audiobooks - este de fapt o aplicație pe care o puteți lua din iTunes cu 0.99 dolari și astfel aveți acces la o colecție mare de adubiobook-uri fără alte costuri suplimentare.

sursa : http://www.bookaholic.ro/

1 răspuns: