| spi a întrebat:

Stiti carti cu curve sau prostituate? sau chiar mai porno asalaughing?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

"Scribul thailandez" de David Young
"Captivul" de Dora Pavel
"Hotel Transilvania" de Chelsea Quinn Yarbro
"Oameni feroce" de Dirk Wittenborn
Şi cam toate cărţile scrise de Sandra Brown.

| NoShit a răspuns (pentru Woodenpints91):

Am citit şi eu "Oameni feroce" de Dirk Wittenborn şi nu mi se pare aşa porno. Pe lângă asta, cartea are multe greşeli, dar în esenţă a fost ok.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru NoShit):

Nici când se masturba ăla la ţâţe yanomamo, şi zicea că stânga i se pare mai feminină? laughing
Sau când făcea aia curat şi îi jucau ţâţele în decolteu...
Are destule chestii aşa mai pornache prin ea

| NoShit a răspuns (pentru Woodenpints91):

Într-adevăr are câteva chestii aşa, dar nu mi-au părut să pună în evidenţă cartea la categoria asta. Mai degrabă-i puţin fantezistă şi merge consumată la plictiseală. În fine, nu ştiu dacă vrea ceva strict porno, dar merge. De altfel şi Stephen King are în cărţile lui multe părţi puţin mai porno.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru NoShit):

Da, dar Stephen King foloseşte părţile astea ca să descrie mai bine un personaj sau după caz, societatea în care trăieşte personajul. thinking Nu le foloseşte ca să atragă cititorii de Sandra Brown sau frustraţii sexual... după caz.

| NoShit a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Nu am citit Sandra Brown că nu mă atrage. Bineînţeles că e o diferenţă. În cărţile lui Stephen King fragmentele sexuale au legătură cu povestea în sine. Cărţile lui Sandra Brown presupun că sunt în mare parte doar sexuale şi nu au o poveste bine definită, de aceea intră în categoria "literatură de consum"; nu ştiu dacă aşa-i, dar îmi dau şi eu cu părerea.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru NoShit):

Am citit doar o carte de-a ei, ca să văd de ce o laudă toată lumea. Eden Pass se numeşte. Trecând peste detaliile alea siropoase, care pentru unii sunt deliciul oferit de Brown, scriitoarea chiar are unele momente în care încearcă să inducă horror-ul prin carte. Un om care se presupune că e mort şi îngropat, este găsit după 5 ani de către soţia lui, într-o cadă plină de sânge. O groapă comună întinsă pe hectare, plină de cadavre împuţite. Nu e chiar horror-ul curat, ăla de-mi place mie, dar nu se axează doar pe moşi libidinoşi şi prostituate.
Oricum, Sandra Brown e o scriitoare bună. Bună pentru genul ei de literatură. N-aş mai citi aşa ceva.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru NoShit):

App,este si filmul după cartea "Oameni feroce", îl ştii?

| NoShit a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu, bine că mi-ai zis. O să mă uit.

| NoShit a răspuns (pentru Woodenpints91):

L-am văzut. E acceptabil, oricum nu mă aşteptam la cine ştie ce.

18 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

?
Doamne, mare ți-e grădina...

| spi explică (pentru floresdemayo):

Am citit jurnalul secret al unei prostituate de lux, chiar asa de rau sa fie?happy

| floresdemayo a răspuns (pentru spi):

Pe mine mă intrebi? N-am citit-o. Cand eram la liceu, se mai gasea vreuna sa ceara un roman de dragoste de la biblioteca scolii, iar doamna de acolo avea o "fixatie", le dădea intr-o "clipită" (nu mai mult!), Patul lui Procust laughing
Cred că nici ea, saraca, nu stia ce subiect dezbate cartea, dar titlul spunea totul. Era suficient rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Hahahahahah, asa de tare nu am ras de mult! rolling on the floor

| lincourt a răspuns (pentru spi):

Incearca "Cele 50 de vicii ale domnului Gray" sau "Tropicul cancerului".

| victorandrei a răspuns:

laughing)))))

| NoShit a răspuns:

Cred că am destule de care vreau să scap.

| OctoberandApril a răspuns:

11 minute - Paulo Coelho
Viata de zi cu zi a unei brazilience(parca) care ajunsa in Elvetia isi descopera "vocatia" de prostituata.Cartea e draguta desi nu e un pretext de laba.