| TheBearandWolfLover a întrebat:

Stiti cumva ce carti as putea sa citesc, dar vreau sa fie interesante. Apropo, am 11 ani.

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Nu la 11 ani. Jocurile foamei sunt destul de dure din punct de vedere emoţional.

Eu recomand:
Cronicile Wardstone - Joseph Delaney
Harry Potter - J.K. Rowling
Lampa lui Aladdin - 1001 de nopţi
Alice în ţara minunilor - Lewis Carrol
Colţ Alb - Jack London
Fram ursul polar - Cezar Petrescu
Percy Jackson şi Olimpienii - Rick Riordan
Cronicile Familiei Kane - Rick Riordan

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

,,Povesti nemuritoare"/,, Basme" de Petre Isperescu/,, Vrajitorul din Oz" de Frank Baum/,, Amintiri din copilarie"de Ion Creanga/,, Sherlock Holmes"/ Poti sa citesti si carti crestine moral-religioase pentru copii de la biserica sau de la Protoierie! Sint foarte interesante si folositoare!

| ShadoWCrist a răspuns:

Divergent.winking

| jrockfreak a răspuns:

Harry Potter, pur si simplu le-am adorat cand aveam 11 ani. De fapt, imi plac si acum laughing love struck (asta a fost acum 6-7 ani.)

| Anonimsilver a răspuns:

Insemnarile unei pustoaice ar fi o carte destul de potrivita pentru varsta ta, e intersanta crede-ma, e 6 volume si ai din ce citi, o carte are peste 300 pagini.

| Yin a răspuns:

Jocurile foamei ♥ sunt trei carti geniale.

| Teardrop a răspuns (pentru Yin):

Nu la 11 ani. Jocurile foamei sunt destul de dure din punct de vedere emoţional.

Eu recomand:
Cronicile Wardstone - Joseph Delaney
Harry Potter - J.K. Rowling
Lampa lui Aladdin - 1001 de nopţi
Alice în ţara minunilor - Lewis Carrol
Colţ Alb - Jack London
Fram ursul polar - Cezar Petrescu
Percy Jackson şi Olimpienii - Rick Riordan
Cronicile Familiei Kane - Rick Riordan