| JIJ a întrebat:

Știe cineva cărți despre citirea gândurilor? Cum să citești oamenii?

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nici n-aș vrea să învăț să citesc gândurile oamenilor. Mi s-ar părea un fel de viol. Cum adică, oamenii să nu mai aibă niciun fel de "privacy"? Până și gândurile să li se afle? Cum m-aș simți eu să-mi afle altul gândurile? Iar zicala... cum zice? ce ție nu-ți place altuia nu-i face. happy

| oprescudorin11 a răspuns:

Éu as fi intrebat altfel:cum sa ascund ca inteleg gandurile oamenilor, pentru a nu apuca sa-si schimbe modul de a minti si sa-mi ingreuieze treaba.
La SRI sunt invatati de cateva 'taine'elementare.Dar trebuie sa fii deja dotat in acest scop.Nu am gasit o carte manual care sa -mi transfere stiinta asta.Deci nu-ti pot scrie despre o carte, sunt multe. depinde de aptitudinile tale.Le gasesti pe internet sau in librarii.
In general iti trebuie o baza culturala, filme, carti de tot felul si cunoasterea umana.Asta se afla si din carti celebre: Dostoievski, Kafka, Poe etc.
Cand cunosti natura, tipologia umana la modul cel mai complex, vei deslusi asa de usor, din 3 vorbe si 3 cuvinte, ceea ce vrei tu!
Dar totul se completeaza, cum am zis si de talentul si experienta ta nemijlocita.E foarte simplu.
Dar tocmai ca e simplu, te vei lupta cu tine insuti in a crede evidenta.
Dar cred ca-ti vor ajuta summumul cartilor enumerate. Macar una de fiece autor ce ti l-am zis.

| 愛日本 a răspuns:

Uita-te la Lie to me si The Mentalist
Acolo o sa-i si vezi, cum sa le citesti expresiile de pe fata si gesturile

| AnniaAKN a răspuns:

Arta de a citi gândurile de Henrik Fexeus, cred ca o poti citi si online, eu am cumparat-o mai demult de pe Elefant.ro impreuna cu o alta carte: Puterea extraordinara a subconstientului tău Joseph Murphy, m-au interesat si pe mine candva, ai multe de invatat din aceasta carte, trebuie doar sa ai vointa si sa pui in aplicare

| JIJ explică (pentru AnniaAKN):

Din prima am citit vreo 10 pagini de la biblioteca din oras, din a doua am citit mai mult si continui acum s-o citesc, vreau sa imi repar dintii fara stomatologwinking,(daca vrea Dumnezeu, pentru a eu imi doresc foarte tare asta ) tu ai aplicat ceva din ea? Ai vaazut vindecandu-se oameni

| anonim_4396 a răspuns (pentru JIJ):

Da eu am incercat autosugestia, cand am dat examenul pentru scoala de soferi, nu stiam prea bine sa conduc, nici instructorul nu mi-a dat vreo sansa sa-l iau, iar eu in ultimele 2 ore,am invatat sa conduc,problema era negativismul meu, tot ziceam ca nu stiu, nu o sa invat niciodata, am schimbat afirmatiile in pozitive, si am inceput sa cred ca o sa-l iau, si ce crezi, n-am avut nici un punct penalizare, chiar si instructorul a ramas mirat pentru ca am dat cu unul dintre cei mai severi examinatori, nu stiu daca a fost un noroc sau o coincidenta, important e ca s-a terminat asa cum am vrut, de atunci am inceput sa cred tot mai mult in lucrurile astea.Nu stiu daca s-a vindecat cineva, n-am discutat cu nimeni pe tema aceasta, apropo uitat-te la filmul Secretul in caz ca nu l-ai vazut. Sper sa ti se implineasca toate dorintele, bafta big grin

| DannyBlackz a răspuns:

Cea mai buna carte pentru cititea oamenilor este Cartea gesturilor o poti gasi aici http://www.carti365.com/products/cartea-gesturilor-joseph-messinger/