| CyberDune28 a întrebat:

Voi cum decideti ce carte sa cititi? Dupa titlu? Dupa ce scrie pe spate? Dupa recomandari de la alte persoane? Dupa ce zic celebritatile?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In tinerete rasfoiam cartile inainte de a le imprumuta de la biblioteca si asa am mai procedat si dupa, daca nu mai citisem nimic de autorul respectiv.
Daca citisem si mi-a placut atunci cumparam cartea (de la librarie sau anticariat) sau o imprumutam de la biblioteca fara a o rasfoi.

| J0B0MAT a răspuns:

După review-uri, după filme, seriale, după recomandările prietenilor, cărțile pe care le primesc le citesc măcar parțial să văd dacă mă prind.
Dar cel mai bine m-au prins cele pe care le-am ales în funcție de review-uri sau filme. Dacă ai un gen preferat, vezi ce recomandă lumea pe net în general.

| Miruna333 a răspuns:

Dupa recomandarile persoanelor

| DeMicUnCălător a răspuns:

După subiect.
In funcție de lecțile pe care le-aș putea invăța și aplica in viața de zi cu zi.
Timpul este prețios, Nu l-aș irosi pe povești irelevante

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

"In funcție de lecțile"
Printre acestea se numără și lecții de gramatică?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Caut un profesor de Limba Română? Poate mă ajuți să scriu mai bine.

| Dragobeta a răspuns:

Prima data citesc ce scrie pe spate. Apoi, o rasfoiesc si citesc cateva randuri de pe cateva pagini diferite, sa-mi fac o idee.

| Mara6392 a răspuns:

Eu mă iau după ce scrie pe spate