| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si imi doresc foarte mult sa devin cantareata cine stie ce as putea face?

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cantareata nu e o meserie ca oricare alta.Trebuie sa ai mult talent si voce.

| oz a răspuns:

Nu conteaza daca iti doresti...conteaza daca ai voce... voce buna...sau depinde, daca nu ai voce, trebuie sa ai foarte multi bani.In ambele cazuri vorbesti cu mamica si cu taticu.

| Katiee^^ a răspuns:

Du-te sa cantzi la corul bisericii.

| -TattO- a răspuns:

Nu stiu. sincer. cauta un Dj faceti un mix ceva. o voce feminina merge. cantareata. nu stiu. numai paparude mai nou...

e alegerea ta,,,

| Kate21 a răspuns:

Ea a ajuns celebra cu ajutorul youtube http://www.youtube.com/watch?v=m3QSPyLD7gA. Si fa si niste cursuri

| Cretzule a răspuns:

Dai niste banii la un studio si vezi cu iti iese
success!

Răspuns utilizator avertizat
| devine a răspuns:

Poti incepe cu niste poze si o proba..iti recomand un studio daca esti din buc, cu preturi ieftine, da-mi un msg privat, sa nu fac reclama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea face fasole cu costita. Mi-e foame.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Romania nu trebuie sa faci nimic. Spre exemplu sunt atatea...etc, nu stiu cum sa le numesc pseudo-cantarete pe plaiurile noastre mioritice, si cred ca n-au nici o scoala, unele nici macar voce... Trebuie sa gasesti un pusti care sa te placa cum arati, sa te imbrace, si sa stie sa-ti sintetizeze vocea pe calculator si sa mixeze niste piese cu vocea ta pe fundal. restul iese de la sine. Apoi playback, ca altfel nu se poate...
Daca insa vrei sa devii cantareata cu adevarat, mergi la scoala de muzica, la conservator, lectii de canto, etc. Numai prin exercitii poti sa ai o voce buna. Restul tine de urechea muzicala (trebuie sa fii inzestrata cu asta,, ca daca nu... ajungi sa canti cu pustiul DJ sa-ti remixeze vocea pe sintetizator!). N-ar fi rau nici a doua varianta daca nu te intereseaza arta asta si vrei doar sa faci niste bani cum fac "vedetele" de pe la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti doresti foarte mult sa devii vedeta trebuie sa ai voce foarte buna, de asemenea trebuie si sa ai simtul umorului si bineinteles stofa de fedeta (vas recomanda un test de pe google in rubrica:test ai stofa de vedeta si apasati pe prima)mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca ai destui bani poti sa aranjezi o intalnire cu o sau
un cantaret.Sau te poti inscrie la concursuri de cantat dar trebuie sa ai voce si daca nu ai asa ceva magar fa si tu vocalize

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand trebuie sa ai voce, curaj sa in tri pe scena si my multebig grintr sa ai si scoala de canto

| roxy_5007 a răspuns:

Micutzo ai daca vrei sa devii cantareata ar trebui sa mai astepti putin dar daca ai o voce buna ai putea sa dai o proba sau ceva de genu nu prea stiu multe. Cauta pe google ca sunt destule asa cred nu stiu daca te-am ajutat da macar m-am straduit PAPA

| eyline a răspuns:

Mergi la o scoala populara de arte...acolo sigur vei primi un raspuns favorabil.
Succes!