| popmirgea1999 a întrebat:

Am auzit ca muzica rock(in general trupele)[ma refer la cei de la ac/dc metallica, lez zeppelin etc]nu-ti face bine worried
Cei de la nightwish sunt o astfel de trupa(adica slujitori de a lui satan?

12 răspunsuri:
| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Nu-ti recomand.Conform unor studii (cui altcuiva) ritmurile, solouri'le interminabile, tobele iti fac rau, iar in timp iti poate afeca grav creierasul, si asa destul de amarat.In schimb manelele au puteri vindicative.Ai un carcel? Baga un salam!

| CautNume a răspuns:

Eu iti recomand sa asculti in continuare Guta.Si iti mai recomand sa nu vorbesti cu oamenii care asculta asa ceva, NU-I DELOC BINE.Lasa-i in pace...

| FadetoBlack a răspuns:

Aşa este!
Fereşte-te de astfel de oameni! Fereşte-te de noi, că o să te posedăm.

| Vans a răspuns:

Acum că ai descoperit asta,trebuie să iasă tot adevărul la iveală.
Sunt satanistă, asta e!
Nu-ţi fac bine, să ştii, deci fă tot posibilul să te îndepărtezi de mine.
Că se trimit chestiile astea sataniste chiar şi prin internet, mai ales că eu practic ritualuri de magie neagră.

| KristalPop a răspuns:

Nightwish?!?
N-ai auzit bine, muzica rock nu-l venerează pe Satan, black metal-ul se rezumă cât de cât şi puţin death metal.
Dar nu Nightwish, cu atât mai puţin AC/DC şi Metallica.

Este doar un gen muzical, nu are legătură cu satanismul.
E foarte OK dacă asculţi rock şi metal.winking
Nu te afectează în niciun fel.

| TheStory a răspuns:

Nu exista asa ceva, ei nu slujesc pe nimeni, sunt doar niste melodii facute pe placul ascultatorilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit că Anette, noua lor solistă, e vrăjitoare. thinking
Ai grijă ce asculţi.

| fadnox a răspuns:

Nu, nu ai auzit bine
led zeppelin? meine liebe, chiar nu ai auzit bine
si nu, nici nightwish nu 'slujesc' cum zici tu

| Sophia1100 a răspuns:

Heei happy Chiar nu trebuie sa asculti toate barfele daca iti face placere asculta cat vrei :*

| ミハイル a răspuns:

Asult rock de ani de zile si nu am vre`o probleme cu capu` =).

| a1l2e3x4a6n6d7r8u9 a răspuns:

Nu nu sunt slujitori de al lui satan! nu-ti face griji asculta in continuare

| 666metallica666 a răspuns:

Ce-ai fumat? vreau si eu