| dragutza_1869 a întrebat:

Am auzit o pisa "din batrini". suna cam asa:"la fereastra din dos infloreste frumos o gheorghina...". Ma poate cineva ajuta cu versurile ei, cine o cinta sau un link ca s-o pot download-a.va rog mult

Răspuns Câştigător
| odobescu150492 a răspuns:

La fereastra din dos
Ifloreste frumos
Infloreste frumos
O ghiorghina
Tot asa inflorea
Veata mea de cindva
Cind eram eu alaturi de tine.
Tu mereu imi spuneai
Ca pe alta nu ai
Inafara de eu si cu tine
Dar si asear-am vazut
Cum i-ai dat un sarut
Unei fete la fel ca si mine
Poate tinara cea
Mai frumoasa era
Mai frumoasa era decit mine
Eu urita voi fi
Alti baieti mor iubi
Dar alaturi de tine noi fi
Poate tinara cea
Mai bogata era
Mai bogata era decit mine
Eu saraca voi fi
Alti baieti mor iubi
Dar alaturi de tine no-i fi!

2 răspunsuri:
| belicidenisa a răspuns:

Eu zic sa pui pe YouTube "Din Batrini" si poate iti da ceva eu asa cred. Nu prea stiu bine ca eu nu stiu piesa asta dar cred ca asa trebuie sa faci. Asta e parerea mea mai cerceteaza pe acolo.Iti multumesc.

| odobescu150492 a răspuns (pentru belicidenisa):

La fereastra din dos infloreste frumos.Infloreste frumos o gheorghina.Tot asa inflorea veata mea decindva.Cind eram eu alaturi de tine.Tu mereu imi spuneai.Ca pe alta nu ai.Inafara de eu si cu tine.Dar si aseara am vazut cum i-ai dat un sarut. Unei fete la fel ca si mine. Poate tinara cea.Mai frumoasa era.Mai frumoasa era decit mine.Eu urita voi fi.Alti baieti mor iubi.Dar alaturi de tine noi fi. Poate tinara cea mai bogata era.Mai bogata era decit mine.Eu saraca voi fi.Alti baieti mor iubi.Dar alaturi de tine noi fi.