| Alee_6805 a întrebat:

Am citit undeva ca Justin Bieber a fost numit noul Michael Jackson si am o mare problema cu asta.Adica e ok Justin, imi place cum canta, e dragut, dar pe Michael il iubesc, este perfectiunea dansului si muzici.Adica MJ e unic nu se poate sa mai fie altul ca el.Deci hai sa fim seriosi Michael a vandut in toata cariera lui mai mult de 750.000.000 de albume si a avut atatea miscari si look-uri originale. Justin in schimb nu are nimic original, doar il copiaza.Nu vreau sa intelegeti gresit, n-am nimic cu Justin, ii ascult muzica, imi place. Dar il iubesc mai mullt pe Mike. Voi ce parere aveti?
http://www.agentia.org/......-4338.html

Răspuns Câştigător
| Bloo2 a răspuns:

Trebuie sa fii tampit sa spui ca bieber e noul michael.parerea mea.

19 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Deci parerea mea este ca acel Justin Bieber nu are nimic mai special decat tine sau decat mine sau decat orice adolescent. Doar melodii facute de altii, voce modificata pe calculator si fetite de 10-12 ani cu mintea nu stiu unde dar numai in cap nu.(era la un moment dat o intrebare" vreau sa fiu iubita lu justin bieber cum sa ii spun"? -Jalnic) Michael Jackson a fost, este si va ramane multi ani de acum incolo o legenda in lumea muzicii. Un adevarat artist. Justin bieber, la sfarsitul pubertatii, va disparea la fel de repede cum a aparut, parca ma si imaginez peste 5 ani intreband o fata: ai auzit de Justin bieber? o sa imi raspunda: nu cine e ala? aa parca da. dar melodiile lui sunt super vechi."

Si asta pentru ca muzica adevarata se asculta mult timp dupa ce a fost compusa. Justin, Miley, Selena, Ashley si alti din'astia, in 4-5 ani maxim vor fi istorie. Un artist cu multi ani de cariera in spate, cu voce adevarata, acela merita sa fie in locul lui Michael. Nu pustiulica din'astia care nici nu stiu cu ce se mananca muzica.

"Fanele" lui Justin bieber, acum poate sa ploua cu stupid, nu imi pasa, dar va spun ca in maxim 4-5 ani, nu va mai auzi nimeni de Justin bieber.

| TeoPT a răspuns:

@Tiberiu13

cat o fi iubit el copiii, nu cred ca nimeni, viu sau mort ar accepta o asemenea nedreptate. cred ca totusi se va rasuci in mormant.

| Libelle a răspuns:

Hai scuteste-ma
nici sa nu iti bati capul ca porcarii din-astealaughing
tu chiar ai crezut?
deci:michael jackson este si a fost o adevarata vedeta, un idol al multor generatii, fiecare placandu-i muzicaa, mai mult sau mai putin, dar cam toti au vazut in el un model demn de urmat, un exemplu.
pe cand bieber e... o aparitie trecatoare in lumea vedetelor, o pura ``voce`` care a impresionat multe fetite prin faima care a capaptat-o peste noapte, si care vad in el printul viselorlaughing va disparea asa cum a si aparut. adica atunci cand nu ne asteptam.happy
pe cand MJ va fi mereu prezent in istoria muzicii, in trecutul si presentul ei, pentru ca marii cantareti de la ei au invatat(exemplu justin timberlake-mj e idolul lui), asa ca nu exista loc de comparatie intre cei doi, nici cum de egalizare...

| IrinaAndreea a răspuns:

Am mai auzit una. E clar ca a innebunit lumea! straight face

| Adredemesconf a răspuns:

Buna Alee!
Cred ca trebuie sa fii tâmpit ca sa zici ca copilul ala răsfățat Justin, o sa poată VREODATĂ sa se COMPARE cu Michael Jackson.
Michael Jackson a fost, in ca este, si va mai fi mult mult timp de acum in colo in memoriile tuturor celor care l-au admirat, inca il admira, si il vor mai admira mult mult timp de acum in colo.
M-am saturat de idiotul asta de Justin! Nu-mi pasa cati de "stupid" am sa primesc de la asa-zisi lui "fani" (oh, vai de mine, am uitat sa scriu "lui" cu L mare?!).
De ce toata lumea zice "toate fetele sunt innebunite dupa el", pentru ca nu e adevarat! Prima oara mi-a placut o melodie, era ok, dar de cand cu obsesia asta, de numai intrebari despre Justinel se gasesc pe TPU, ma enerveaza la culme, la cate intrebari s-au pus despre el ar trebui facuta o noua categorie numita"Justin Bieber". In momentul de fata se scriu numai tampenii, cum ca e nu stiu cum, cum ca isi pierde voce, bla bla in stanga, bla bla in dreapta.Nu gasesti O revista de adolescente care sa nu scrie despre el, cat e de fitos si etc. pur si simplu M-AM SATURAT DE EL!
"Chiar si vocea, daca nu si stilul, este destul de asemanatoare cu cea la regelui Pop, Michael Jackson. Sa speram ca nu va avea parte de o schimbare radicala de voce, asa cum patesc multi adolescenti si isi va pastra timbrul adolescentin, asa cum il avea si Michael" spun cei de la revista "Pop Chart magazine".
Aia de la "Pop Chart magazine" is nebuni RAU RAU de tot daca spun asa ceva.
Cum adica "Chiar si vocea, daca nu si stilul, este destul de asemanatoare cu cea la regelui Pop, Michael Jackson." se aseamana doar pentru ca "Barbierel" se ia dupa el! Cum de M. J. care era un idol a putut sa fie comparat cu un pusti? Niste nesimtiti! Nu au pic de bun-simt! Auzi cica "... a stabilit pe baza votului a 245. 231 de cititori de pe intreg teritoriul confederatie..." da asa e! L-au votat toate pustoaicele de 12 ani! Rusine revistei respective ca a putut scrie asa ceva!

| Adredemesconf a răspuns:

Am uitat un P. S.
P. S:Imi astept "stupidele" si "nefolositoarele"

| Alee_6805 explică:

Din partea mea va dau tuturor un mare INTELIGENT, deoarece aveti mare dreptate adica MJ a fost regele, asta cine e? Un pustulica care a devenit cunoscut peste noapte.

| melyyy a răspuns:

Intradevar MJ nu trebuie comparat cu orice pusti ce a devenit vedeta peste noapte, dar nu se stie niciodata, justin bieber e abia la inceputul carierei sale de cantaret. Nu se stie ce ne va rezerva viitorul, mai ales cu asa fane pe mine nu ma mai uimeste nimic. sincerhappy

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

MJ e Unic Si NOBODY NEVER nu o sa-l egaleze, de copiat se gasesc pe toate drumurile. Lui Bieber i-ar mai trebui vreo 2 vieti ca sa ajunga macar la jumate din cate a facut Michael love struck! Cum ai spus Michael este perfectiunea intruchipata... Miss U Michael love struck love strucklove struck

| MichaelJosephJackson a răspuns:

El e noul guta al americi Noul manelist al americilaughinglaughinglaughinglaughingrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
Acum are si america un manelistlaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca aia care au zis is surzi... Cred ca mj nu avea voke de afemeiat ca justin... Obsedatele de justin puteti sa-mi dati stupid nu-mi pasa eu il urask p justin prima oară cand i'am auzit vocea am crezut ca e femeie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca site-ul respectiv isi batea joc de cititorilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la intrebarea ta:Justin Bieber(sau altcineva) nu va putea niciodata sa fie Michael Jackson. Oricat ar incerca Justin sa il imite niciodata nu va putea sa fie noul Michael Jackson pentru ca intodeauna va avea ceva special ce ii apartine numai lui.happy
Nici o persoana nu poate fi altcineva in afara de el, chiar daca adopta diferite stiluri vestimentare sau diferite genuri de muzica!
Eu nu ma consider o fata inebunita dupa Justin Bieber, care saliveaza sau lesina cand vede vreo poza de-a lui in costum de baie si nici nu plang cand vad vreun videoclip de al lui, dar sincer ii dispretuiesc pe cei care ii adreseaza jigniri fara numar.Cum poti sa spui despre o persoana pe care nu ai intalnit-o in viata ta, cu care nu ai schimbat doua vorbe ca o urasti si sa o descrii cu cele mai urate cuvinte doar pentru ca ti se pare ca are vocea prea subtire, sau are prea multe fane, dar in schimb voi(unii)nici nu stiti sa scrieti corect! Nu merita sa vorbiti asa despre nici o vedeta, pentru ca fiecare in parte s-a chinuit sa ajunga acolo unde e si a muncit enorm!(Aici nu vorbesc despre pseudo-vedetele care apar la televizor ca ciupercile dupa ploaie!)
Dar, ma rog...noi suntem romani si doar la asta ne pricepem...sa jignim pe altii(Si nu ma refer numai la Justin!)
Genul asta de persoane care arunca cu jignirile in stanga si in dreapta sunt patetice!(Si chiar nu ma intereseaza daca o sa imi dea toti stupid)
Cat despre Michael Jackson... El a fost, este si va fi pentru totdeauna o legenda! A fost UNIC! Si oricum el va trai pentru totdeauna in inima noasta.Muzica lui va fermeca generatii intregi! A FOST UN INGER!happy
Si as vrea sa ii mai rog pe unii sa nu mai indrazneasca in viata lor sa zica ca sunt fani Michael Jackson, cat timp ei nu au nici macar o miime din bunatatea si blandetea lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place de Justin Bieber, dar el nu este si nu o sa fie nici odata Michael Jackson. Michael Jackson nu poate fi comparat cu nimeni. Nimeni nu danseaza si nu canta cum a cantat si dansat el, Michael e perfectiunea intruchipata.Imi place de Justin Bieber dar daca vre odata o sa se increada a fi Michael Jackson o sa-l injur pe toate paginile de net si de mess.Si Justin Bieber are voce e frumos dar nu poate sa-l intreaca nimeni pe Michael Jackson.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate MJ este mult mai bun ca justin, ce sa facem? Justin e un nimic pe langa MJ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plk J. B si M. J. in legatura cu acest zvon nujh thinking ce sa zic are multa bafta JJ. B il besqq :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci e o tâmpenie! S-a dilit lumea asta! Mike e unic unic! Nu va mai fi nimeni niciodata ca el! Love you Michael forever! You are my life!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

michael jackson este unic! Nu se poate ca justin b. sa fie michael jackson, ar trebui sa aiba mai mult de 7 melodii! E o prostie j b cum sa fie m si? E cea mai mare tampenie pe care am auzit-o pana acum!

| hiphop_1895 a răspuns:

Nu, de fapt el e noul hannah montanarolling on the floor