| CautNume a întrebat:

Am dat de articolul asta pe TPU http://bravonet.ro/......013/08/29/ si am vrut sa vad care-s "marile vedete".In fine, in el se spune "Cum au ajuns să fie mai tari decât Beatles"(este vorba de One Direction). Prima data am crezut ca n-am citit bine.Voi ce parere aveti despre aceasta afirmatie?

Răspuns Câştigător
| BrokenArrow a răspuns:

Nici in cele mai indraznete vise, One Direction nu sunt in stare sa pupe asfaltul pe unde au calcat cei de la Beatles.

16 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

Nu trebuie sa luam in seama tot ce zice fiecare terminat de "jurnalist", ca ala.
Niste distrusi cu totii, n'are rost sa ne obosim sa comentam afirmatiile alea inutile.

| Wøodenpints a răspuns:

Ce-i drept, sunt mai multe copile proaste care se umezesc când îi văd pe retardații ăia, decât câte erau pe vremea când Beatles erau tineri.
Dar asta nu poate fi decât de bine.
Da să spui că "au ajuns să fie mai tari", deja e o chestie cretină. Și ăla care a scris articolul merită sugrumat cu coarda de chitară și lăsat să atâtne așa în public. Să vadă tot poporu ce pățești dacă mănânci căcat.

| Crucified a răspuns:

Ce-i căcatul ăla?

| CautNume explică (pentru Crucified):

Un articol de tot rahatu' scris de un surd.

| Crucified a răspuns (pentru CautNume):

Bine că nu orb. laughing

| CautNume explică (pentru Crucified):

Esti asa sigura?laughing

| Crucified a răspuns (pentru CautNume):

Nu prea. laughing

| Ironicnαme a răspuns:

Meh, măcar am avut ocazia să am bilete. Şi le-am refuzat. laughing

| CautNume explică (pentru Ironicnαme):

Sa faci rost de un poster cu ei(ele).Si sa-i dam foc.
*rade malefic*

| Ironicnαme a răspuns (pentru CautNume):

Mai bine facem poze ca sa nu mai zica astia ca esti baiat.

| CautNume explică (pentru Ironicnαme):

Ce legatura are?laughing

| Ironicnαme a răspuns (pentru CautNume):

N-are, dar stii ca nimic ce spun n-are legatura. laughing

| BlackWaltz a răspuns:

Hai, mai, ce conteaza ce zice un terminat de ziarist, n-ar trebui sa ne doara nici in c*r. Astia promoveaza toate rahaturile.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Poate sunt doar mai cunoscuți în prezent (și aici mă refer la toate puștoaicele care îi idolatrizează), dar nu vor fi niciodată mai buni ca Beatles. Ei sunt legendari, fac muzică adevărată, pe când 1D ăștia vor fi uitați peste câțiva ani.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

8lueVelvet a spus tot.

| 8lueVelvet a răspuns:

Iti dau un exemplu: Rihanna si Black Eyed Peas au mai multe download-uri si vanzari decat Beatles. Ideea e ca media promoveaza toate mediocritatile muzicale in timp ce valorile muzicii sunt uitate. Da, Beatles sunt legendari dar nimeni nu ii mai "cumpara". Evident ca din lipsa de "model" artisti ca Miley Cyrus, Justin Bieber, si One Direction ajung idolii unor adolescente naive care le aduc profituri uriase, devansand trupe si artisti cu adevarat buni. Marea majoritate a lumii asculta "ce se da pe post" din obisnuinta. Din punct de vedere calitativ toti acesti artisti "pe val" sunt nuli, dar promovarea excesiva ii lasa in istorie. Afirmatia de mai sus este facuta doar pe baza unor numere, nu pe unei analize calitative. Poti compara beat-urile facute pe calculator a lui Justin Bieber sau One Direction cu orchestratia celor de la Guns n' Roses? Si ar mai fi si alte criterii care nu se "pupa" in comparatiile astea de doi lei facute de cei de la Billboard, care iau in calcul doar cifra de download-uri si vizualizari pe YouTube.