| asdfghjhghkjj a întrebat:

Am hotarat ca ma voi duce la "romanii au talent" ca sa cant IN ENGLEZA, desi s-ar putea sa ma razgandesc pana vor incepe preselectiile pentru sezonul urmator(sperand ca va mai fi unul ) acestea sunt melodiile pe care le-am ales. ce parere aveti. cu care ar trebui sa ma duc la preselectie, dar in semifinala si finala(in caz ca ajung si eu pe acolo )? funda pentru cel mai explicit raspuns :)

http://www.youtube.com/watch?v=fH4pEiz9QpU&feature=playe r_detailpage

http://www.youtube.com/watch?v=xvQgj1oCrJA&feature=playe r_detailpage

http://www.youtube.com/watch?v=-zuviud2HHQ&feature=playe r_detailpage

va rog, ajutor! :(

Răspuns Câştigător
| ピンク a răspuns:

Logic laughing

36 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Sfaturi deja ai primit si eu nu stiu ce sa mai zic.Deci...Succes!

| ピンク a răspuns:

Melodia "I think she likes me" ai putea sa o cantila preselectii, pentru ca este simpla si linia melodica si versurile.
"My name is love" in semifinala, pentru ca eu zic ca ar arata foarte bine cu un balet in spate.
"Everytime we touch" este perfecta pentru finala pentru ca da senzatia aceea ca esti libera, si ca esti stapana pe situatie, plus ca melodia asta intoadeauna a avut mult efect in fata spectatorilor.
In ce oras mergi? Poate ne vedem acolo daca trec peste mica marea mea fobie cu cantatul in fata unui public numeros big grin

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

La Craiova.sti sa canti?

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Sa zicem. dar tu? ai lectii ceva lectii de canto?

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

Nu, deloc laughing am vrut sa merg odata si o baba m-a pus sa bat din pix dpa ea(aveam 5 ani, am crezut ca e un joc) si dupa aceea mi-a zis ca nu am ureche muzicala :O, dar eu sunt convinsa ca s-a inselat happy

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Ce bine! in sfarsit intalnes (ei bine, nu direct, dar...) o persoana care este sigura pe vocea ei fara sa fi facut nu stiu cati ani de canto. nici eu nu fac, am facut timp de cam jumatate de an, dar a trebuit sa renunt pentru ca sunt foarte sensibila cu gatul. cat ani ai?

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Ma poti ajuta te rog cu ceva? imi poti da o idee de piesa muzicala? nu conteaza ce limba sau cine e cantareata, poate fi Whitney Houston.

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

12, tu? happy

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Prea multe coincidente laughing si eu la fel

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

Stai putin...nu conteaza ce limba? atunci iti dau una in japoneza laughing e limba in care am vrut sa cant la inceput, dar cei de pe TPU au spus ca e mai populara engleza

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

Nu cred! laughing acum...de unde esti? laughing

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Perfect! chiar ma gandeam la japoneza. este limba mea preferata. ma gandeam la Inchinose Tokiya - Moonlight http://www.youtube.com/watch?v=GCgNTsBSppA Ce melodii mai frumoase in japoneza stii? :)

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Oradea sad

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

Acum, dca si aici era la fel zau ca ma speriam laughing eu sunt din drobeta turnu-severin MH. tu vorbesti serios? poti sa canti in japoneza?

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

E destul de frumoasa melodia pe care ai ales-o.dar e pe voce de baiat. stiu ca e cam ciudat sa te intreb acum, dar esti fata sau baiat? happy

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Da. I-am propus si profei mele de canto sa ma lase sa cant in japoneza dar a spus ca sunt prostii melodiile alea, asa ca m-am suparat foarte tare pe ea sad Deci, stii ceva mel bune? Iti dai si eu tie ceva idei, doar sa imi zici cam cum ai vrea sa fie

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Fata laughing

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

De unde sa stie profa ta de canto ce grea e japoneza? pana ar reusii profa mea de muzica sa pronunte o propozitie corect cred ca as ajunge de varsta ei laughing

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Off acum mi-ai amintit de Inuyasha :D sunt foarte frumoase. sa inteleg ca vrei sa mergi si in preselectii si in finala cu aceeasi melodie? ce parere ai despre aceasta sa o canti in finala? http://www.youtube.com/watch?v=VtChjeN7K2w&feature=related desigur, doar daca vrei

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

Ups. nu, am gresit melodia pentru preselectii :)) nu mi-sa copiat bine. asta e pentru preselectii :

http://www.youtube.com/watch?v=ZSQHn6FwXbs&feature=player_detailpage

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Aa super melodia. asta a fost openingul meu preferat de la Naruto happy ai gusturi foarte bune in domeniu de muzica

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

Multumesc happy si cea de mi-ai aratat-o tu a fost destul de frumoasawinking tu daca te duci in ce orasi te duci? poate vi si tu la Craiova happy

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Pai laughing e cam departe. Cred ca ma duc ori in Timisoara ori in Cluj. Cel mai probabil in Cluj, daca ma duc

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

Ok...ne vedem la TV laughing apropo. mai e putin si incepe romanii au talent. te uiti? happy

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Hei, daca vrei sa mai vorbim sau sa mai tinem legatura, da add la ale_tweety74@yahoo.com

| asdfghjhghkjj explică (pentru ピンク):

Da...nu cred ca se poate...nu am mess sau facekook sad

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Naspa atunci sad

| ピンク a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Logic laughing

| SwordsofArmageddon a răspuns:

De ce toate sunt atât de gay?

| SwordsofArmageddon a răspuns:

Melodiile sună gay, ce e de înţeles?
Şi nu cred că *** băieţei ca să fiu gay, decât dacă tu eşti tunsă scurt.

| BlackChainsaw a răspuns:

Sti cum e, lupta pana la capat! Foarte important este sa fi sigur pe tine. Si cel mai important, nu da inapoi cand ti-ai fixat un scop, deoarece ai sa regreti mai tarziu ca nu ai facut-o. Crede-ma, stiu ce spun.

| BlackChainsaw a răspuns:

Parerea mea, ar trebui sa alegi altceva, pentru ca nu ai avea vreo sansa cu asa ceva. Daca te-ai duce cu o melodie metal ar fi genial. Uite, incearca http://www.youtube.com/watch?v=3YxaaGgTQYM&feature=related
evenescene - Bring me to life. Daca intr-adevar ai talent, cu asta ai face furori!

| asdfghjhghkjj explică (pentru BlackChainsaw):

Stiam si eu acea melodie, dar nu este genul meu. pot sa o cant, dar mi-ar trebui un partener si nu am de unde.nu stiu daca stii, dar la mine in oras nu prea exista baieti care sa cante sadmersi pentru sfat, dar prefer sa fac furori in felul meu happy

| ピンク a răspuns (pentru BlackChainsaw):

Intr-adevar, melodia are mai multe sanse de castig decat unele pop pentru ca trage mai mult la public. Oricum, este foarte grea de inerpretat, trebuie sa ai voce adaptata la astfel de muzica, plus ca m-am interesat, si pentru a canta ca Amy Lee, care este sophrana, ai nevoie de foarte multe cursuri de canto clasic.

| MiruShiAtat a răspuns:

Cred ca Everytime we touch ar fi foarte bun.
P.S.:Succes daca te duci!

| vikiema a răspuns:

Eu zic sa nu renunti pentru ca s-ar punte sa ajungi departe daca le iei in ordinea urmatoare:in semifinalaIthink she likes me este o melodie simpla si cu siguranta vei primi 3 de da my name is love la preselectii ar arata bine daca i-ai face o coregrafie sau ar merge bine si cu balet iar melodia everytime we touch este perfecta pentru finala fiindca da senzatia ca iti place sa traiesti clipa ori ce ar fi eu iti urez succes