| RedTMS a întrebat:

Am incercat sa ascult la radio-ul de pe telefon BBC Radio 1 (frecventa 99.8). Problema este ca mi-a dat un alt post radio, romanesc (Europa FM cred). Intrebarea mea este daca pot sa il ascult (sunt din Cluj) si daca trebuie sa instalez ceva, am incercat sa schimb vpn-ul si nu merge!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Tu ce folosesti sa asculti radio respectiv? Daca ai intrat in aplicatia de radio a telefonului sa stii ca aceea se foloseste de undele radio (a.k.a FM) sa asculti iar frecventa BBC Radio 1 o poti asculta prin radio in UK nu in Romania.

Instaleaza TuneIn Radio si asculta acolo.

| RedTMS explică (pentru Intruder19):

Multumesc mult!