| Snowal15lea a întrebat:

Ieri mi-am luat o mini-chitara si din pacate azi cand o acordam mi s-au rupt doua corzi. Credeti ca pot sa ma duc acolo de unde am luat-o si sai rog pe cei de la magazin sa-mi puna altele? Am o coarda de rezerva dar este pentru cea subtire.

4 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

In primul rand, nu inteleg ce vrei sa zici prin mini-chitara.In al 2-lea rand, daca ai rupt 2 corzi in timp ce le acordai, inseamna ca-i o problema, ori erau corzile praf, ori si strans tu mult prea mult.Corzile trebuie sa fie in intervalul de note E4-E2, nimic mai sus si mai jos, pentru acordajul standard. Corzile trebuie sa fie acordate in EADGBe.Si in al 3-lea rand, normal ca poti sa te duci sa le ceri sa ti-o inlocuiasca, daca au si corzi, sigur o sa ti-o inlocuiasca, tu trebuie doar sa platesti valoarea corzilor.Mare filosofie...Eu imi schimb corzile odata la 2 saptamani, dar tu pentru ca esti incepatoare, poti sa le tii si 3 luni.

| Serban_Alexandra_1997 a răspuns:

Cred ca da...dar ai garantie?

| Thunderstruck a răspuns (pentru Serban_Alexandra_1997):

Wtf? Garantie pentru corzi rupte?rolling on the floor Buna asta.