| ReallyDifferent a întrebat:

Am o intrebare pentru voi:
Ce inseamna muzica pentru voi?

Cel mai dragut raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| JeSuisAnonyme a răspuns:

Nu prea se poate exprima ce inseamna muzica in sine, e doar ceva ce indiferent de stare te face sa te simti in largul tau.
Cand simti o melodie pe gustul tau, care te reprezinta, simti ca doar acea melodie, in acel moment, te intelege.
(eu una asa simt)

La greu si la ghinion, muzica isi spun cuvantul, si atunci nu mai trebuie sa definim nimic deoarece un sentiment face cat o mie de vorbe.winking

Sper ca parerea mea a fost ok. O zi frumoasa!

8 răspunsuri:
| Downfall a răspuns:

Viaţă. E de ajuns dacă zic asta.

| MrAngelus a răspuns:

Cea ma cunoscuta arta si in acelasi timp relaxare sau distractie.

| LifTwist a răspuns:

Te relaxeaza, iti da inspiratie

| ligiligi a răspuns:

Buna! Cand aud genul de muzica house pentru mine inseamna distractie, dans, petrecere, nebunie.Cand ascult o muzica usoara, calma inseamna:calm, liniste, relaxare...Muzica poate insemna mai multe lucruri frumoase dar si triste.Muzica e un lucru frumos in sensul lui si va ramane pentru totdeauna un lucru unic care iti va crea mereu in suflet bucurie, distractie si tristete.

| MrsEinstein a răspuns:

Muzica mă reprezintă pe mine, e singurl lucru care mă ajută să mă exprim.
Când sunt happy, muzica e cu mine, când sunt sad muzica mă ajută
Îţi zic sincer, tot timpul am o melodie în minte.
Nu pot definii muzica, e ceva prea FRUMOS.

| OlteanOana1964 a răspuns:

Muzica, poate fi explicata ca fiind un lucru minunat in viata. Cand canti sau asculti muzica, toate problemele, fricile, sau gandurile dispar lasand loc placerii.Intr-o ora din zi cand esti liber poti sa asculti muzica unor oameni care iti impartasesc acel sentiment de bucurie, entuziasm. Muzica mereu poate fi cu tine. Cantecul pasarilor, ale instrumentelor muzicale si ale vocii umane iti acopera viata cu toata perfectiunea ei. Eu una asa pot defini muzica.

| BrokenInside a răspuns:

Muzica e al doilea cel mai important lucru pentru mine, cand ascult muzica ascult o melodie(sau mai multe) care exprima ce simt, si daca ascult alceva sant influentat sa ma simt alfel sau sa fac unele lucruri happy

| Siiiiia a răspuns:

Mi-am dat seama ca in multe momente muzica are un efect puternic asupra mea si cu siguranta este unul din lucrurile fara de care nu as putea trai. Scopul muzicii, ca si al oricarei arte, e de a exprima ceva... niciodata nu poti fi sigur ce inseamna muzica pentru persoanele din jurul tau deoarece fiecare percepe muzica altfel, depinde in ce stare se afla acea persoana.Muzica este arta de a exprima sentimente si idei cu ajutorul sunetelor combinate intr-o maniera specifica.
Muzica ne inspira in cele mai diverse moduri: ne face sa ne bucuram, sa ne intristam, sa ne simtim invingatori; iti poate da aripi, te poate motiva, linisti, si chiar adormii…muzica este un sens al vietii.
http://www.youtube.com/watch?v=rtOvBOTyX00&feature=related