| KingOfShame a întrebat:

Am o mica intrebare happy! De ce a ajuns Johnny Cash in inchisoare? sad

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Cash a cultivat în ochii publicului o imagine romantică de haiduc, și în ciuda tuturor faptelor care le-a săvârșit, nu a fost niciodată condamnat la închisoare. Cu toate că a stat în închisoare de șapte ori pentru comportament indecent, nu a rămas niciodata acolo mai mult de o noapte. Cea mai faimoasă încălcare a legii a fost în timpul turneului din 1965, când a fost arestat de echipa de la narcotice în El Paso, Texas.
Cash a fost arestat în data de 11 mai 1965, în Starkville, Mississippi, pentru că a încălcat o proprietate privată să culeagă niște flori.
Detalii despre viaţa şi cariera artistului poţi citi aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Johnny_Cash
O zi cu zâmbet să ai!

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

A fost la inchisoare de 7 ori pentru comportament indecent, insa nu a ramas niciodata acolo mai mult de o noapte.