| LightGirl a întrebat:

Am o problemuta. In februarie o sa ma duc sa cant cu un cor de copii dar mie imi este foarte foarte rusine pe scena. Ceva sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător
| QuadruplePersonality a răspuns:

Stiu sentimentul. Dar crede'ma, dupa 2-3 aparitii vei adora asta. Acum nu poti face mare lucru, doar fii optimist, repeta'ti in gand "O sa fie bine, nimic rau nu se poate intampla", incearca sa nu te uiti la reflectoare sau la public, eventual uita'te in gol (nu uita sa ai o expresie fericita pe fata, nu te omoara nimeni). Vorbeste cu cineva mai "experimentat" si vezi ce iti zice, poate te va incuraja intr'un fel.

Succes happy

4 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca esti numai tu, trebuie sa te uiti deasupra lor dar sa para ca te uiti la ei si nu trebuie sa iti fie rusine.Sa fii mandra ca ai voce, iar ceilalti nu au.Sa nu fii intimidata ca unu sau altu rade, pentru ca daca el avea voce, era in locu tau.Asa ca succes la cor!

| DdDiX a răspuns:

Incearca sa faci acest pas...si eu am facut la fel prima data dar mi-am revenit si am intrat repede in atmosfera...

| TheCoon a răspuns:

Cantatul pe scena sau statu asa, in fata unui public numeros e dificil. dar ai alaturi cunoscuti.cum ar fi daca ai canta singura?happy. nasol rau de tot, iti zic eu. o sa te obisnuiesti repede cu scena/publicul, uiti de emotii dupa 5 minute.stai relaxhappy

| Yumitsu a răspuns:

Pai eu tot eram in cor cativa ani in urma si-mi era rusine sa ies, dar mi-am luat inima-n dinti (e la figurat, sa nu-ti scoti inima =) ) si am iesit. Si totul a fost foarte bine. E alta treaba cand iesi singur... Pur si simplu nu-ti fa griji, ei si ce, iesi pe scena, si? nimic special. Gandeste-te la cantaretii sau la actorii tai preferati. Daca le-ar fi lor rusine?