| DarcieClaire a întrebat:

Am o vecina care asculta muzica la maxim. Nu stiu ce sa mai fac. Noaptea cand ma pun in pat nu pot adormi de la muzica? Ce sa fac? Cea mai buna solutie primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Bati la usa ei si ii zici sa dea muzica mai incet

6 răspunsuri:
| eusiatat20123 a răspuns:

O omori?

| SophieCrazyGirl a răspuns:

Ai încercat sa vorbești cu ea? Spune-i că te deranjează, poate că o să te înțeleagă. big grin

| adriana222 a răspuns:

Ori ii bati in calorifer, ori te duci frumos, cu amabilitate, bati la usa, ii explici ca nu este singura in bloc si ca daca vrea muzica la maxim sa se mute la casa. Dar fa totul cu politete, si daca nu intelege, vorbeste si cu ceilalti vecini si stabiliti de comun acord ce trebuie facut, Sunt sigura ca si pe ei ii deranjeaza.

| Vlad_Nicoleta_1999 a răspuns:

Cel mai bine suni la politie, și în 5 minute sunt la ușa vecinei tale. O sa asculte mai încet de acum în colo și o sa se aleagă și cu o amenda frumușică pentru deranjarea liniștii publice. Eu asa am făcut de cele mai multe ori când vecinii ascultau manele la maxim. happy

| CautNume a răspuns:

Mergi la ea si spune-i frumos. Daca nu merge spune-i ca suni la politie. Daca nici asta nu merge suni la politie.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca -ti place, asculta daca nu? atunci reclama la politie sau pune-ti antifoane.